logo itpoint.cz

Spolupráce Kapsch a Siemens při vývoji příští generace mobilních koncových jednotek GSM-R a Cab Radio

GSM-R je nový standard pro rádiovou komunikaci na železnicích a je považován za nejdůležitější pro bezpečný provoz vlaků v budoucnosti. Poskytuje schopnost přenosu dat a hlasu a používá se pro spolehlivou komunikaci mezi vlaky a pozemní infrastrukturou.

Kapsch Aktiengesellschaft a Siemens Transportation Systems Limited s oynámily, že se obě společnosti dohodly na spolupráci a společném vývoji příští generace mobilních koncových jednotek GSM-R a Cab Radio.

Tato nová generace je odvozena z úspěšných produktů obou společností a zahrnuje nejnovější funkce GPRS. Obě společnosti věří, že dohoda zvýší jejich schopnost nabídnout nejnovější technologii ve formě vhodné pro prostředí železnic. Jejich produkt bude splňovat požadavky železnic, protože realizuje rádiovou signalizaci ERTMS a systémy hlasové komunikace EIRENE ve všech částech jejich sítí.

GSM-R je nový standard pro rádiovou komunikaci na železnicích a je považován za nejdůležitější pro bezpečný provoz vlaků v budoucnosti. Poskytuje schopnost přenosu dat a hlasu a používá se pro spolehlivou komunikaci mezi vlaky a pozemní infrastrukturou. Systém byl vyvinut v rámci projektu financovaného EU s využitím standardů vypracovaných skupinou EIRENE (European Integrated Railways Radio Enhanced Network - Zdokonalená evropská integrovaná železniční rádiová síť), ve které působí zástupci všech hlavních evropských železničních společností.

GSM-R MT poskytuje prostředky pro spojení Cab Radio a sítě GSM-R. Cab Radio poskytuje vybavení pro komunikaci mezi vlakem a zázemím včetně hlasové a datové komunikace mezi řidičem a kontrolorem, která může být využita k nejrůznějším účelům včetně signalizace. Realizace GPRS dovolí železnicím uvažovat o použití GSM-R pro přenos dat směrem do vlaku a z vlaku například pro účely informování cestujících, údržby, diagnostiky, prodeje jízdenek atd.

David Wenzerul, generální ředitel STSL a Dr. Kari Kapsch, ředitel Kapsch Communications vyjádřili velkou spokojenost s podepsanou smlouvou a oba se těší na další plodnou spolupráci.

Pro další informace prosím kontaktujte :
Siemens Transportation Systems Limited   
Peter Elkins                        
Tel.: +44 1202 78 2067                
nebo
Kapsch Aktiengesellschaft
Horst Kaufmann
Tel.: +43 664 628 4220

 www.kapsch.net.cz
&
 www.siemens.cz

Článek ze dne 23. března 2001 - pátek