logo itpoint.cz

Správu sítě Oskar bude řídit nejmodernější software

Společností WatchMark se stala dodavatelem nejmodernějšího softwaru pro zajištění bezdrátových telekomunikačních služeb v GSM síti Oskar Českého Mobilu.

Oskar přináší další zvýšení kvality sítě pro své zákazníky podpisem několikaleté smlouvy se společností WatchMark, dodavatelem nejmodernějšího softwaru pro zajištění bezdrátových telekomunikačních služeb.

Oskar je prvním evropským mobilním operátorem, který použije nový modulární software WatchMark, upravený speciálně pro moderní bezdrátové sítě. Sada programů instalovaných v Oskar High-Tech Centru bude zahrnovat WatchMark s Control™ (fault management system/systém řízení chyb), Prospect™ (performance management system/systém řízení výkonu) a Pilot™ (visualization and decision management products/vizualizační a rozhodovací řídící produkty).

"Oskar získá od WatchMark soubor operačních systémů, které mu umožní další zvýšení spolehlivosti a kvality sítě a navíc pomohou snížit provozní náklady," řekl Jon Eddy, ředitel pro technický rozvoj společnosti Český Mobil.

Oskar implementuje software na údržbu systému pro síť Oskar v Oskar Hi-Tech Centru v Říčanech u Prahy. Oskarovi technici budou moci díky novému softwaru vyladit výkonnost systému ke zdokonalení pokrytí a rozšířovat možnosti bezdrátového přenosu.

Modulární projekt softwaru zjednodušuje integraci a významně snižuje čas na instalaci. Oskar a WatchMark očekávají, že instalace produktů, nastavení a testování postupů bude provedena během několika týdnů.

O společnosti Český Mobil

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do začátku roku 2001 vstoupil Oskar s více než 300.000 zákazníky a stal se tak nejúspěšnějším mobilním operátorem GSM v počátečním roce své činnosti v České republice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI"). TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR. TIW je v rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.

O společnosti WatchMark

WatchMark poskytuje zajištění řešení služeb pro poskytovatele moderních bezdrátových telekomunikačních služeb a další operátory konvergenčních sítí. Inovativní software WatchMark dovoluje telekomunikačním operátorům optimalizovat kapacitu sítě, maximalizovat kvalitu přenosu a snížit náklady na operace. Software od WatchMark byl instalován ve více než 140 sítích ve 30 zemích na celém světě. Mezi zákazníky WatchMark patří Verizon Wireless, Cingular, Kansas Cellular a CellularOne Baltimore ve spojených státech; Westel, One 2 One, a Era GSM v Evropě; a Binariang v Asia. WatchMark má rámcovou dohodu s Lucent Technologies a marketingové partnerství se Sun Microsystems a Oracle.

Společnost má sídla v Bellevue ve Washington, v Richardsonu v Texasu, v Miami na Floridě, v Naperville v Ilinoas a v Otavě v Kanadě, spolu s kanceláří v Londýně, sloužící pro Velkou Británii a Evropu, kanceláří v Kuala Lumpur v Malajzii a v Sydney v Austrálii, která slouží pro Asii a Pacifický region. Mezi soukromé investory spadá Argo Global Capital, Lucent New Ventures Group, Origin Partners a Pequot Capital. Pro více informací navštivte http://www.watchmark.com .

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. dubna 2001 - čtvrtek