logo itpoint.cz

Středa k internetu připojit se třeba

Nejvíce uživatelů je k internetu připojeno ve středu. Od pondělí do středy přitom křivka počtu připojených uživatelů mírně stoupá, poté opět postupně klesá

Největší počet uživatelů je na internet připojeno ve středu, kdy činí 1,072 milionu osob. Od pondělí do středy přitom křivka počtu připojených uživatelů mírně stoupá, poté opět postupně klesá. Zatímco ve všedních dnech se k internetu připojuje průměrně 800 tisíc uživatelů, o víkendu je to průměrně zhruba půl milionu uživatelů denně. Vyplývá to z výzkumu nákupního chování uživatelů internetu v rámci projektu ON-LINE SHOPPING 2001, uskutečněném institutem pro výzkum trhu GfK Praha.

Křivka počtu připojených uživatelů má ve všední dny dvě kulminační časová pásma, a to mezi devátou až 15. hodinou a mezi 18. až 22. hodinou. v prvním z těchto pásem je podle GfK nejvíce lidí připojeno z práce (téměř 20 procent uživatelů), od poledne vrcholí také připojení ve škole (téměř 11 procent uživatelů). Naopak počet uživatelů připojených doma zůstává ve všední den na velmi nízké úrovni kolem pěti procent až do 15. hodiny, kdy se postupně začíná zvedat. v době mezi 18. a 20. hodinou je doma připojeno 19 procent uživatelů, mezi 20. a 22. hodinou pak dokonce 23 procent. O víkendu má křivka připojení z domova obdobný průběh.

Z uživatelů připojených v době mezi devátou a 12. hodinou vyhledává 57 procent alespoň někdy bankovní a realitní služby, 48 procent sleduje alespoň někdy ekonomické zpravodajství a 40 procent zpravodajství ze světa a z domova. v době mezi 20. a 22. hodinou nejvíce uživatelů sleduje alespoň někdy ekonomické zpravodajství, informace o internetu a výpočetní technice, alespoň někdy vyhledává bankovní a realitní služby, poslech nebo stahování videa nebo audia a rovněž informace o výrobcích a nakupování. Ve všední den tráví nejvíce uživatelů (32 procent) na internetu dobu v rozmezí od 60 do 90 minut, více než dvě hodiny je připojeno pouze 10 procent uživatelů. O víkendu je mnohem vyšší počet uživatelů (43 procent), kteří jsou na internet připojeni pouze na dobu nepřesahující 15 minut.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 23. srpna 2001 - čtvrtek

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma