logo itpoint.cz

Studenti ČVUT Praha zvítězili ve finále soutěže STEP AHEAD

Letošní soutěž STEP AHEAD byla věnována službám využívajícím moderní technologii xDSL. Na službách xDSL založili studenti nabídky především pro domácnosti. Kromě internetového připojení navrhli také například službu video a hudba na přání.

Ve finále letošní soutěže STEP AHEAD pořádané ČESKÝM TELECOMEM zvítězil tým složený ze studentů Českého vysokého učení technického a Vysoké školy ekonomické v Praze. Druhé místo ve velmi vyrovnaném souboji obsadil tým "Donel", jehož členové reprezentovali Masarykovu univerzitu, Vysoké učení technické v Brně a Univerzitu Palackého. Na třetím místě se umístili studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze. Podrobné výsledky soutěže jsou přílohou k této tiskové zprávě.

Letošní soutěž STEP AHEAD byla věnována službám využívajícím moderní technologii xDSL. Projekt vítězného týmu přesvědčil odbornou porotu o své jedinečnosti především originalitou a realizovatelností, což byly jedny z hodnotících kritérií. Na službách xDSL založili studenti nabídky především pro domácnosti. Kromě internetového připojení navrhli také například službu video a hudba na přání.

Finále soutěže, které se konalo tento víkend ve vzdělávacím středisku ČESKÉHO TELECOMU ve Zruči nad Sázavou, se zúčastnilo 12 čtyřčlenných týmů složených ze zástupců jednotlivých vysokých škol v České republice. Společnost připravila pro soutěžící víkendový program, který zahrnoval workshopy zaměřené na týmovou spolupráci, principy komunikace, projektové řízení, technologii xDSL a možnosti jejího využití.

 STEP AHEAD Vzdělávací soutěže v rámci programu STEP AHEAD ("Krok vpřed") pořádá ČESKÝ TELECOM již od roku 1998. Zúčastnilo se jich více než 1500 studentů středních a vysokých škol. Další informace o vzdělávacích projektech, které podporuje ČESKÝ TELECOM, jsou k dispozici na webové adrese http://www.telecom.cz/studenti .

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. listopadu 2001 - středa