logo itpoint.cz

Švýcarské úřady vyšetřují potenciálně protiprávní telekomunikační vládní aukci na licence třetí generaci mobilních telefonů

Úřady budou zkoumat, zda se Tele Danmark a Deutsche Telekomem dohodly před prosincovou aukcí na získání licencí ...

Švýcarské orgány budou zkoumat pravděpodobně nezákonné dohody mezi Tele Danmark a Deutsche Telekomem před prosincovou vládní aukci licencí na třetí generaci mobilních telefonů.

Švýcarské orgány budou zkoumat pravděpodobně nezákonné dohody mezi dánským telekomunikačním operátorem Tele Danmark a Deutsche Telekomem před prosincovou vládní aukci licencí na třetí generaci mobilních telefonů. Švýcarská tisková kancelář ATS oznámila, že aukce se pokazila, když s Deutsche Telekom stáhl jako jeden z potenciálních kupcůa Tele Danmark podporoval fúzi mezi dvěma dražiteli - curyšskými Sunrise a Diax - a tak zbyla jen čtveřice soupeřů na čtyři licence.

Nedostatek dražitelů znamenal, že dražba skončila po čtyřech kolech, s výnosem 113,2 milionů dolarů, tedy na jedné šestině předpokládané ceny. Švýcarské orgány citované ATS tvrdí, že Tele Danmark by mohl být přinucen vzdát se své licence, pokud pátrání identifikuje nelegální dohodu, jejíž případná povaha je ještě neznámá.

Článek ze dne 12. ledna 2001 - pátek