logo itpoint.cz

Systém Alcatel OmniPCX Office získal certifikát Checkmark za integrovaný firewall

Certifikace Checkmark firewall je mezinárodně uznávaný certifikát pro firewallová řešení. Potvrzuje, že firewall zabudovaný v řešení Alcatel OmniPCX Office dokáže efektivně chránit síť před vnitřními i vnějšími útoky.

Vídeň, Praha, 18. září 2001 – Společnost Alcatel (Paris: CGEP.PA; NYSE: ALA) oznámila, že laboratoře West Coast Labs po provedení přísných testů udělily integrovanému hlasovému a datovému systému pro malé a střední podniky Alcatel OmniPCX Office certifikát West Coast Labs‘ Checkmark firewall. Certifikace Checkmark firewall je mezinárodně uznávaný certifikát pro firewallová řešení. Potvrzuje, že firewall zabudovaný v řešení Alcatel OmniPCX Office dokáže efektivně chránit síť před vnitřními i vnějšími útoky.

Certifikát udělují britské laboratoře West Coast Labs, což je celosvětově uznávaná nezávislá testovací a certifikační organizace. Certifikace poskytuje uživatelům jasné a jednoznačné potvrzení o výkonu řešení pro informační bezpečnost, která používají či hodnotí. Systém Checkmark zajišťuje, že řešení odpovídá všeobecně přijímaným standardům odvětví.

"Společnost Alcatel prokázala, že řešení Alcatel OmniPCX Office nabízí uživatelům ochranu světového standardu," prohlásil technický ředitel laboratoří West Coast Labs Paul Robinson.

"Udělený certifikát je jednoznačným ubezpečením pro naše klienty, že systém Alcatel OmniPCX Office úspěšně prošel přísnými testy a prokázal účinnou informační bezpečnost," dodala Francois Sevequeová ze společnosti Alcatel.

Alcatel OmniPCX Office

OmniPCX Office je zařízení pro elektronickou komunikaci určené pro malé a střední podniky. Obsahuje předkonfigurovaný server, jenž v jednom systému integruje internetové, hlasové a datové služby. Systém jednoduchým způsobem nabízí komplexní sadu služeb, které splňují nároky malých a středních podniků, od správy komunikačního toku (řízení podnikové komunikace) až po zvýšení produktivity společnosti. OmniPCX Office je modulární a rozšiřitelné řešení, které lze nastavit dle individuálních požadavků klienta, organizace a informačních potřeb.

O certifikátu Checkmark

Certifikát Checkmark je jasným a jednoznačným vyjádřením dodržování příslušných standardů pro uživatele bezpečnostních počítačových řešení. Systém Checkmark zahrnuje standard, test a certifikát. Standard je celosvětově uznávaným testem. Test mohou provádět buď laboratoře West Coast Labs nebo jiná akreditovaná organizace. Certifikát udílejí laboratoře West Coast Labs.

 www.check-mark.com

V případě certifikátů Firewall a VPN (virtuální privátní sítě) se testy opakují každých 12 měsíců (nebo dříve, má-li dojít k další modifikaci produktu). Pokud produkt nesplňuje bezpečnostní normy, přeruší se certifikace, nebo je certifikát odejmut v případě, že výrobce nevylepší bezpečností aspekty produktu. Certifikát Checkmark je pro uživatele jasně viditelný v podobě loga umístěného na produktu. Kontaktovat laboratoře West Coast Labs nebo získat další informace mohou zákazníci na internetové adrese www.check-mark.com.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 20. září 2001 - čtvrtek

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma