logo itpoint.cz

Telecom Italia otevře konkurenci místní ústředny

Telecom Italia uvedl, že konkurenti budou schopní užívat některé z jeho lokálních telefonních ústředen, aby tak získali přímý přístup ke svým zákazníkům, dovolující jim přímo konkurovat někdejšímu italskému státnímu telekomunikačnímu monopolu.

Telecom Italia SpA řekl, že konkurenti budou schopní využívat některé z jeho lokálních telefonních ústředen, aby tak získali přímý přístup ke svým zákazníkům, dovolující jim přímo konkurovat tomuto někdejšímu italskému státnímu telekomunikačnímu monopolu.

Společnost se sídlem v Římě uvedla v prohlášení faxovaném sdělovacím prostředkům, že dovolí konkurentům instalovat jejich vybavení v počátečních 500 místech z jeho lokalit. Konkurenti budou schopní pronajmout si od Telecom Italia linky do domů bývalých zákazníků dominantní společnost v procesu známém jako "uvolňování místní smyčky."

Telecom Italia rovněž oznámil podpis smlouvy s Wind SpA, dovolující italské telefonní společnosti číslo 2 využít toto otevírání. Ačkoli Wind bude schopen zahájit prodej svých vlastních služeb od zítřka, z technických důvodů servis Windu pravděpodobně až do července nebude k dispozici, dodal Telecom Italia.

Článek ze dne 16. února 2001 - pátek