logo itpoint.cz

Telecom podal žádost o výklad sporných bodů na ČTÚ

Spor o způsobu stanovení cen za připojení k internetu je složitější a úřad se k němu vyjádří až později - řekl předseda ČTÚ ...

K požadavku Českého Telecomu na zpoplatňování přístupových svazků, který odmítají alternativní operátoři, se Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vyjádří pravděpodobně již tento týden. Předseda ČTÚ David Stádník řekl, že spor o způsobu stanovení cen za připojení k internetu je složitější a úřad k němu vydá stanovisko zřejmě až později.

Podle neoficiálních informací je názor alternativních operátorů, že maximální ceny za propojení sítí stanovené ČTÚ počítají i s náklady na přístupové svazky, shodný se stanoviskem ČTÚ. "Je jasně řečeno, že stanovené ceny jsou cenami za propojení sítí. Jestli má Telecom nějaké další náklady vedle, musí si udělat jinou smlouvu," uvedl D. Stádník. Přístupové svazky jsou logickou součástí propojení sítí mezi operátory.

Proti zpoplatnění přístupových svazků a stanovení cen za přístup k internetu metodou dělení výnosů jsou všichni alternativní operátoři, kteří s Telecomem jednají o propojovacích dohodách.

Telecom podal žádost o výklad sporných bodů na ČTÚ.

 Česká informační agentura
kd

Článek ze dne 29. ledna 2001 - pondělí