logo itpoint.cz

Telefonní ústředna ATEUS-OMEGA od 2N se umístila na předním místě v celoevropské soutěži European IST Prize

Soutěž je vyhlašována každoročně Evropskou radou pro aplikované vědy a techniky Euro-CASE s centrem v Paříži, slavnostní vyhodnocení soutěže a předání cen se uskuteční ve dnech 3. - 5. prosince v Düsseldorfu na akci IST Technologies serving people.

Telefonní ústředna ATEUS-OMEGA z vývoje a výroby společnosti 2N se umístila na předním místě v celoevropské soutěži European IST Prize. Soutěž je vyhlašována každoročně Evropskou radou pro aplikované vědy a techniky Euro-CASE s centrem v Paříži. Slavnostní vyhodnocení soutěže a předání cen se uskuteční ve dnech 3.-5. prosince v Düsseldorfu na akci IST Technologies serving people. Oceněno je vždy 20 produktů, do letošního ročníku soutěže přihlásila 2N exponát ATEUS-OMEGA, zahrnující ústřednu a programy pro růst konkurenceschopnosti uživatele.

V konkurenci 294 produktů z 26 zemí byla ATEUS-OMEGA vyhodnocena na 24 - 26 místě.

Vzhledem k velmi silnému obsazení soutěže výrobci převážně ze zemí EU považuje 2N toto umístění za úspěšné, protože poskytuje srovnání technologické a marketingové úrovně produktů.

Od účasti v soutěži 2N očekává také další růst odbytu na trzích v zemích EU, kam úspěšně exportuje. V současné době jsou to například Irsko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko a Rakousko. Díky dvojí účasti společnosti 2N na CeBITu dnes vyváží také do Nizozemí, Rumunska, Řecka, bývalé Jugoslávie, Moldávie, Běloruska a dalších zemí, jako jsou Egypt, Libanon, Jihoafrická republika, Botswana.

Více informací o soutěži naleznete na http://www.it-prize.org

 www.2n.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. prosince 2001 - středa