logo itpoint.cz

Telekomunikační firma navrhla rekvalifikační program pro získání nedostatkových odborností

To, že vyspělé země nemají dostatek odborníků pro prudce se rozvíjející moderní hi-tech odvětví, mezi které patří v neposlední řadě i telekomunikace, není žádná novinka. V Británii sázejí na rekvalifikaci, například ocelářů. Jde o řešení použitelné i u nás ?

EXi Telecoms se sídlem v Británii spolupracuje s DTI a AEEU na zásadním úvodním oslovení nedostatkových profesí v britském telekomunikačním průmyslu. Tah, který bude zaměřen na dělníky čelící hrozbě nadbytečnosti v britských výrobních průmyslových odvětví, by mohl vytvořit až 4000 míst v odvětví implementace telekomunikací v nejbližších dvou letech.

"Nová rozsáhlá investice do britské telekomunikační infrastruktury si vyžádá značnou a kvalifikovanou pracovní sílu pro její provedení ," řekl Martin Kirke, generální manažer pro záležitosti třetí generace (3G) v Exi. "Potřebujeme pro tyto plány lidi, jenž jsou připravení přeškolit se, cestovat a jsou oddáni kvalitě," dodal.

Pilotní projekt počítá s oceláři z Corusu, který minulý měsíc ohlásil plány na redukci 3500 nadbytečných zaměstnanců, kteří tak plán zahájí. Corus bude podporovat vytvoření "obchodů práce" v svých provozovnách a bude propouštět zaměstnance pro přeškolování v průběhu jejich výpovědí.

Očekává se, že přeškolování bude trvat mezi dvěmi až třemi měsíci. Pro rozjetí rozsáhlého plánu do praxe má Exi Telecoms v současné době 1700 pracovníků umístěných ve 20 zemích. Mluvčí DTI řekl , že návrh pravděpodobně také přiláká finanční podporu z ministerstva pro vzdělávání a zaměstnanost prostřednictvím úřadů práce.

Článek ze dne 20. února 2001 - úterý