logo itpoint.cz

Telekomunikační operátor OTE Greece si objednal na konvergovanou technologii založenou na platformě IP

Síťovým a místním požadavkům přizpůsobilo technologii vývojové centrum Siemens v Řecku, hodnota zakázky činí 14 mil. eur.

Aténský poskytovatel telekomunikačních a síťových služeb OTE Greece si u společnosti Siemens, Informace a komunikace – sítě, objednal řešení pro sítě nové generace SURPASS (hiG a hiQ) a řídicí systém pro dohled sítě NetManager. Součástí zakázky jsou i přepínací směrovače ERX (edge routing switches) od dceřinné společnosti firmy Siemens, Unisphere Networks Inc. Řešení SURPASS umožní společnosti OTE poskytovat ve své telefonní síti služby přístupu na internet. Síťovým a místním požadavkům přizpůsobilo technologii vývojové centrum Siemens v Řecku. Hodnota zakázky činí 14 mil. eur.

Síťová technologie založená na platformě IP umožní firmě OTE směrovat datový provoz, který díky rozšíření připojení na internet bez přístupu do hlasové sítě exponenciálně narostl. Prostřednictvím vzdáleného přístupového serveru (RAS) jsou data směrována přímo do datové sítě (přes volbu do sítě telekomunikačního operátora). Díky technologii Surpass jsou síťovému operátorovi okamžitě k dispozici další volné linky pro přenos hlasu. Síť dále bude možno modernizovat na síť příští generace (NGN), založené na protokolu IP. Síť lze v budoucnu řídit prostřednictvím serveru Surpass hiQ, který zajistí přechod na technologii "voice over the IP" (VoIP).

Další informace o technologii a produktech Surpass jsou k dispozici na adrese http://siemens.com/surpass

Další informace o technologii a produktech Unisphere jsou k dispozici na adrese http://www.unispherenetworks.com

OTE Greece

OTE je vedoucím řeckým poskytovatelem telekomunikačních služeb s dceřinnými společnostmi v Rumunsku, Srbsku a Arménii. Společnost vlastní zcela digitalizované hlasové a datové sítě (včetně asynchronního přenosu). OTE je hlavním sponzorem aténských olympijských her konaných v roce 2004.

Unisphere Networks

Unisphere Networks nabízí poskytovatelům služeb platformy pro přenos hlasu a dat. Produkty společnosti – hraniční přepínací směrovače, ústředny pro zprostředkování služeb a řídicí systémy pro dohled sítě a administraci služeb - pomáhají poskytovatelům služeb vytvářet a nabízet inovativní IP řešení. Společnost Unisphere Networks rovněž nabízí technické expertízy a odborné služby podporující výstavbu a údržbu sítí příští generace.

Více informací o společnosti Unisphere Networks naleznete na adrese http://www.unispherenetworks.com

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. září 2001 - středa