logo itpoint.cz

Telenor bude zajišťovat satelitní komunikaci pro mírové operace NATO

Společnost Telenor získala zakázku na instalaci a provoz satelitního komunikačního systému, který bude spojovat velení NATO v Bruselu s mírovými sbory NATO v Kosovu, Bosně a Hercegovině.

Společnost Telenor získala zakázku na instalaci a provoz satelitního komunikačního systému, který bude spojovat velení NATO v Bruselu s mírovými sbory NATO v Kosovu (KFOR) a Bosně a Hercegovině (SFOR). Hodnota zakázky se odhaduje na 17,6 mil. eur, které Telenor získá v rozpětí tří let. Síť, která bude poskytovat satelitní a mikrovlnnou komunikaci 17 lokalitám, bude zprovozněna do konce roku 2001.

Plněním zakázky NATO byla pověřena divize Satellite Networks společnosti Telenor Broadband Services AS. Společnost Telenor již poskytuje satelitní komunikaci zemím sdruženým v iniciativě Partnerství pro mír (Parcin) a norskému sboru, který působí v rámci sil KFOR v kosovské Prištině a makedonské Skopji. "Zakázka od NATO potvrzuje, že jsme na tomto náročném trhu konkurenceschopní, a má strategický význam pro náš přístup k dalším velkým mezinárodním organizacím," řekl Oddbjörn Flem, obchodní ředitel divize Satellite Networks.

"Telenor má letité zkušenosti s provozováním satelitních sítí v několika evropských zemích. Divize Satellite Networks má jednoznačné mezinárodní zaměření. Jejím hlavním cílem je poskytovat velkým podnikům a vládním i mezivládním organizacím komunikační systémy, které jsou jim "šité na míru". Svými zkušenostmi významně přispělo také zastoupení Telenoru v Bruselu. Abychom co nejlépe naplnili podmínky kontraktu, budeme využívat zdroje a odborníky z několika evropských poboček společnosti Telenor," uvedl Flem.

Telenor Broadband Services (TBS)

Divize TBS je jednou ze čtyř základních divizí společnosti Telenor. BTS je největším poskytovatelem analogových i digitálních televizních služeb ve Skandinávii a jedním z největších poskytovatelů satelitní mobilní komunikace na světě. Divize TBS nabízí komplexní sortiment multimediálních služeb a RTV broadcastingu prostřednictvím satelitních, kabelových a pozemních sítí především ve Skandinávii a ve vybraných částech Evropy. V roce 2000 dosáhla divize TBS obratu 425 mil. eur. V České republice je TBS zastoupena společností Telenor Česká republika. Mezi její nejvýznamnější zákazníky patří Ministerstvo financí ČR, Generální ředitelství cel, ČS-Živnostenská pojišťovna, Delvita a Státní veterinární správa.

 www.telenor.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 7. června 2001 - čtvrtek