logo itpoint.cz

Telenor hospodařil se ziskem

Příjmy společnosti Telenor, bez započtení zisků z prodeje podílů Telenoru ve vlastněných firmách, se během prvních šesti měsíců roku 2001 zvýšily o 13,8 procenta na 2,23 miliardy amerických dolarů

Příjmy společnosti Telenor, bez započtení zisků z prodeje podílů Telenoru ve vlastněných firmách, se během prvních šesti měsíců roku 2001 zvýšily o 13,8 procenta na 2,23 miliardy amerických dolarů. Provozní zisk bez úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) před započtením zisků a ztrát z prodeje podílů ve vlastněných společnostech vzrostl o 506,5 milionu dolarů, což představuje meziročně pětiprocentní růst. Zisk před zdaněním ve výši přibližně 1,35 miliardy dolarů byl výrazně ovlivněn ziskem z prodeje podílů Telenoru v jiných společnostech a odpisy. ČIA to dnes sdělila Daniela Beranová ze společnosti Herlad Communications, která Telenor mediálně zastupuje.

Ve druhém čtvrtletí roku 2001 provedla společnost Telenor několik odpisů, především z hodnoty společnosti a několika zahraničních investic z roku 2000, v celkové hodnotě přesahující 1,09 miliardy dolarů. Neméně významnými kroky byly prodej akcií německé společnosti VIAG Intercom a irské společnosti Esat Digifone, které zajistily též značné výnosy.

Telenor poskytuje satelitní řešení zahrnující sítě VSAT určené pro bankovní a finanční instituce, státní a veřejnou správu, obchodní řetězce, podnikové sítě, dále satelitní mobilní služby, broadcasting pro přenos a distribuci RTV signálu, Business TV, TV pro uzavřené skupiny uživatelů a další širokopásmové služby. V České republice poskytuje Telenor služby prostřednictvím společnosti Nextra, v níž je stoprocentním vlastníkem.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 24. srpna 2001 - pátek