logo itpoint.cz

Telia a Nets prohlubují vzájemnou spolupráci v Evropě

Společnosti Telia International Carrier a Nets, člen skupiny Tiscali Group, včera oznámily, že právě podepsaly smlouvu o propojení kapacit v Evropě. Jedná se o dva kontrakty v celkové hodnotě 20 milionů eur. Kontrakt upevňuje vztahy mezi těmito dvěma operátory.

Praha (2. srpna 2001) - Společnosti Telia International Carrier a Nets, člen skupiny Tiscali Group, dnes oznámily, že právě podepsaly smlouvu o propojení kapacit v Evropě. Jedná se o dva kontrakty v celkové hodnotě 20 milionů eur. Kontrakt upevňuje vztahy mezi těmito dvěma operátory.

Společnost Telia International Carrier nabízí kapacitu vlnových délek o rychlosti 2.5 Gb/s na trase Amsterodam-Kodaň-Oslo-Stockholm-Kodaň-Düsseldorf. Telia rovněž poskytne společnosti Nets end - to - end řešení včetně podpůrných služeb, kolokace a lokálních okruhů (nenasvícených vláken) ve Stockholmu, Oslu, Kodani a Amsterodamu.

Nets nabízí přenosovou kapacitu prostřednictvím "otevřeného účtu", který umožňuje společnosti Telia International Carrier získat adekvátní přenosovou kapacitu, kdykoli a kdekoli ji právě potřebuje. Tato smlouva potvrzuje specifickou tržní strategii společnosti Nets, která zachází s přenosovou kapacitou jako s komoditou, která by měla být snadno přístupná a to za velice flexibilních podmínek.

"Spolupráce se společností Nets je důležitým krokem k dalšímu upevnění pozice sítě Viking Network v Evropě" prohlašuje Lars Rydin, prezident společnosti Telia International Carrier. "Díky této smlouvě můžeme nyní nabízet spolehlivé širokopásmové přenosy výjimečně pružně a rychle."

"Hledali jsme operátora, který nám bude schopen nabídnout zároveň kapacitu, optická vlákna i kolokační služby. Společnost Telia International Carrier tato kritéria naprosto splňuje," říká Laurent Grimaldi, viceprezident společnosti Nets. "Nová smlouva rozšiřuje naši síť v Evropě, což umožňuje nabídnout zákazníkům mimořádně kvalitní spojení."

Stručně o Telia International Carrier

Telia International Carrier AB je 100% dceřiná společnost švédské telekomunikační firmy Telia, která zabezpečuje služby IP konektivity, hlasové služby a komunikační infrastrukturu a kapacitu. V současnosti je Telia IC předním evropským poskytovatelem IP konektivity do USA.

Telia IC vlastní síť optických kabelů Viking Network, která zajišťuje vysokokapacitní přenosovou šířku pásma a mezinárodní konektivitu po celém světě. Tato síť byla vybudována v rámci investičního projektu společnosti, který má za úkol do konce roku 2001 rozšířit pokrytí Telia IC ve Skandinávii, Evropě a USA. Evropská infrastruktura je navržena se síťovou topologií pro poskytování kompletního portfolia telekomunikačních služeb a IP konektivity ve všech významných městech. Na konci roku 2001 bude tato síť propojovat 50 evropských a amerických měst, přičemž by její předpokládaná délka měla dosáhnout 40 000 km.

Švédská společnost Telia je největším poskytovatelem Internetu v severoevropském telekomunikačním regionu. Spolu se svými pobočkami si po celém světě vytvořila silnou globální pozici. Zaměstnává 29 900 lidí a za rok 2000 dosáhla obratu ve výši více než 54 miliard švédských korun.

 www.telia.com
tisková zpráva

Článek ze dne 3. srpna 2001 - pátek