logo itpoint.cz

Telia byla vyhlášena americkým síťovým provozovatelem číslo jedna

Časopis Boardwatch Magazine a Keynote Systems vyhodnotily akciovou společnost Telia Internet, Inc. nejlepším americkým provozovatelem telekomunikačních sítí za jaro 2001.

Přední odborný časopis specializující se na trh s telekomunikacemi Boardwatch Magazine of Internet Service Providers a Keynote Systems vytvořily společnou databanku informací od svých testovacích agentů na celém území USA, a to za účelem získání údajů potřebných pro vyhodnocení nejlepšího provozovatele telekomunikačních sítí.

Na základě letošního výzkumu kvality telekomunikačních sítí byla společnost Telia vyhodnocena jako absolutní vítěz, a zvítězila rovněž v kategorii Průměrná hodnota. Telia se v každé kategorii standardně umisťovala mezi prvními pěti, včetně kategorie Průměrná měsíční cena za poskytované služby.

"Uznání prestižního časopisu Boardwatch a Keynote Systems potvrzuje a upevňuje pozici společnosti Telia Internet, Inc. na americkém trhu," říká Stephen D. Lee, prezident a člen správní rady společnosti Telia Internet, Inc.. "Spolu s dceřinou společností Telia International Carrier a s Telia AB, se snažíme poskytovat zákazníkům nejvyšší kvalitu, výkon a úroveň služeb v tomto průmyslovém odvětví."

Boardwatch a Keynote hodnotily přes 30 telekomunikačních společností, a to ve třech kategoriích: Průměrná hodnota, Fungování systému při extrémním zatížení a Průměrná měsíční sazba za poskytování uvedených služeb.

Kategorie Průměrná hodnota ukazuje, jak rychle lze v průměru prostřednictvím sítě testované společnosti stáhnout z webové stránky soubor velikosti 10 kB. Nejnižší geometrická střední hodnota byla naměřena u sítě společnosti Telia, a to 0,25 vteřiny.

"Tyto výsledky pro nás představují opravdu dobrou zprávu a rovněž tak i významný úspěch, neboť jsme v rámci tohoto hodnocení za sebou nechali veškerou konkurenci, včetně AT&T, Vario, NetRail, a dokonce i vítěze posledních let - Cable & Wireless," říká Stephen D. Lee.

V kategorii Fungování při extrémním zatížení se společnost Telia umístila na třetím místě s průměrnou dobou 0,67 vteřiny, potřebnou pro stažení daného souboru. Tento výsledek potvrzuje skutečnost, že síť společnosti Telia funguje v průměru velice dobře i v případě, že je přetížena.

V květnu 2000 získala společnost Telia Internet, Inc. část provozního majetku zbankrotované společnosti AGIS, která se v posledních letech ve výše uvedených testech umísťovala na posledních příčkách "startovního pole".

"Jsme hrdí na to, že se nám podařilo tyto získané provozní prostředky využít tak, abychom se během pouhých deseti měsíců stali nejlépe hodnocenou společností," pokračuje Stephen D. Lee. "Toto ocenění bude mít kladný vliv rovněž na pozici společnosti Telia na americkém trhu a přispěje k realizaci dlouhodobé vize naší společnosti, která se chce do roku 2003 dostat mezi tři nejlepší provozovatele internetu a IP v Evropě a umístit se mezi pěti nejlepšími na světě."

Více informací o Telia Internet, Inc.

Společnost Telia Internet, Inc. (TII) je vedoucí internetový a komunikační operátor poskytující kompletní služby založené na Tier 1. TII nabízí kompletní služby v oblasti internetové komunikace, tak aby její klienti z řad poskytovatelů služeb i mezinárodních společností mohli operativně měnit poskytovatele, umístění serveru či kód síťového účtu a provádět i další operace směřující k zajištění bezpečnosti dat na soukromé síti. Další informace ohledně společnosti Telia Internet, Inc. lze nalézt na webové stránce : http://www.us.telia.net

Stručně o Telia International Carrier

Telia International Carrier AB je 100% dceřiná společnost švédské telekomunikační firmy Telia, která zabezpečuje služby IP konektivity, hlasové služby a komunikační infrastrukturu a kapacitu. V současnosti je Telia IC předním evropským poskytovatelem IP konektivity do USA.

Telia IC vlastní síť optických kabelů Viking Network, která zajišťuje vysokokapacitní přenosovou šířku pásma a mezinárodní konektivitu po celém světě. Tato síť byla vybudována v rámci investičního projektu společnosti, který má za úkol do konce roku 2001 rozšířit pokrytí Telia IC ve Skandinávii, Evropě a USA. Evropská infrastruktura je navržena se síťovou topologií pro poskytování kompletního portfolia telekomunikačních služeb a IP konektivity ve všech významných městech. Na konci roku 2001 bude tato síť propojovat 50 evropských a amerických měst, přičemž by její předpokládaná délka měla dosáhnout 40 000 km.

Švédská společnost Telia je největším poskytovatelem Internetu v severoevropském telekomunikačním regionu. Spolu se svými pobočkami si po celém světě vytvořila silnou globální pozici. Zaměstnává 29 900 lidí a za rok 2000 dosáhla obratu ve výši více než 54 miliard švédských korun.

 www.telia.com
tisková zpráva

Článek ze dne 15. května 2001 - úterý