logo itpoint.cz

Telia dále rozšiřuje síť Viking Network v České republice a Polsku

Viking Network, globální síť optických kabelů firmy Telia, poskytuje vysokokapacitní mezinárodní konektivitu po celém světě. Telia International Carrier nyní rozšiřuje svou síť také ve východní Evropě

Česká republika, zanedlouho také Polsko, budou připojeny k Viking Network přes německý okruh, a to díky značným investicím do optických kabelů mezi důležitými síťovými uzly. Zároveň s infrastrukturou poskytuje Telia International Carrier kompletní služby - počínaje pronájmem kabelů a vláken a konče službami s přidanou hodnotou. Přitom zaručuje vysokou kvalitu a nízké ceny.

Expanze Viking Network do České republiky a Polska zahrnuje trasy Berlín-Varšava, Varšava-Český Těšín (polsko-česká hranice), Český Těšín-Praha, Praha-Drážďany. Nová trasa v České republice bude realizována během třetího čtvrtletí tohoto roku a polské trasy budou následovat.

Po dokončení trasy Praha-Český Těšín přes Varšavu do Berlína a z Berlína do Drážďan bude okruh kompletní a Telia International Carrier v České republice bude schopna nabídnout portfolio plně zálohovaných služeb přenosu dat s kapacitou od
2 Mb/s do 10 Gb/s. Služby s nižší přenosovou kapacitou jsou dostupné již nyní.

"Domnívám se, že na východoevropském trhu nám přinese mnoho konkurenčních výhod, budeme-li nabízet kapacity různým operátorům v rámci sítě pokrývající bezmála 40 000 kilometrů v Evropě a USA," říká Lars Rydin, viceprezident společnosti Telia International Carrier a dodává: "Posledními investicemi jsme si vytvořili dobrou pozici pro expandování do východní Evropy.

Díky rozsáhlým investicím společnosti Telia mají operátoři v České republice k dispozici kvalitní infrastrukturu a kapacitu, která umožňuje mezinárodní IP konektivitu i poskytování hlasových služeb na nejvyšší úrovni.

Nově budované PoPy v Praze a Varšavě budou vybaveny technologií pro klienty využívající kapacitu na úrovni vlnových délek. V České republice Telia před nedávnem obdržela od Českého telekomunikačního úřadu dvě licence k vybudování a provozování telekomunikační sítě a poskytování telekomunikačních služeb.

Stručně o Telia International Carrier

Telia International Carrier AB je 100% dceřiná společnost švédské telekomunikační firmy Telia, která zabezpečuje služby IP konektivity, hlasové služby a komunikační infrastrukturu a kapacitu. V současnosti je Telia IC předním evropským poskytovatelem IP konektivity do USA.

Telia IC vlastní síť optických kabelů Viking Network, která zajišťuje vysokokapacitní přenosovou šířku pásma a mezinárodní konektivitu po celém světě. Tato síť byla vybudována v rámci investičního projektu společnosti, který má za úkol do konce roku 2001 rozšířit pokrytí Telia IC ve Skandinávii, Evropě a USA. Evropská infrastruktura je navržena se síťovou topologií pro poskytování kompletního portfolia telekomunikačních služeb a IP konektivity ve všech významných městech. Na konci roku 2001 bude tato síť propojovat 50 evropských a amerických měst, přičemž by její předpokládaná délka měla dosáhnout 40 000 km.

Švédská společnost Telia je největším poskytovatelem Internetu v severoevropském telekomunikačním regionu. Spolu se svými pobočkami si po celém světě vytvořila silnou globální pozici. Zaměstnává 29 900 lidí a za rok 2000 dosáhla obratu ve výši více než 54 miliard švédských korun.

 www.telia.com
tisková zpráva

Článek ze dne 1. června 2001 - pátek