logo itpoint.cz

Telia připojuje Dublin k síti Viking Network

Společnost Telia International Carrier podepsala s telekomunikační skupinou Cable Wireless smlouvu týkající se kapacity přenosu dat mezi Dublinem a Londýnem.

Společnost Telia International Carrier podepsala s telekomunikační skupinou Cable Wireless smlouvu týkající se kapacity přenosu dat mezi Dublinem a Londýnem.

Podpisem této smlouvy společnost Telia International Carrier odkoupila přenosovou kapacitu, kterou disponují podmořské kabely Solas a Lanis. Uzavřená smlouva umožňuje obousměrný přenos dat s vlnovou délkou 2,5Gb/s mezi Londýnem a Dublinem. Tento krok je součástí strategie, jež má připojit další zemi, a to Irsko, k evropské síti společnosti Telia.

"Smlouva s Cable & Wireless je důležitým krokem plánovaného rozšíření sítě Viking Network do další části Evropy, což je dlouhodobý cíl společnosti Telia International Carrier. Uzavřením této smlouvy jsme propojili již existující síť s Anglií a Irskem," říká Lars Rydin, viceprezident společnosti Telia International Carrier.

Viking Network je síť optických kabelů, která zajišťuje evropským a americkým uživatelům vysokorychlostní přenosovou kapacitu. Síť je plně ve vlastnictví společnosti Telia.

Společnost Cable & Wireless si již pronajímá infrastrukturu a vysokokapacitní přenosovou šířku pásma ve skandinávském okruhu sítě Viking Network.

Stručně o Telia International Carrier

Telia International Carrier AB je 100% dceřiná společnost švédské telekomunikační firmy Telia, která zabezpečuje služby IP konektivity, hlasové služby a komunikační infrastrukturu a kapacitu. V současnosti je Telia IC předním evropským poskytovatelem IP konektivity do USA.

Telia IC vlastní síť optických kabelů Viking Network, která zajišťuje vysokokapacitní přenosovou šířku pásma a mezinárodní konektivitu po celém světě. Tato síť byla vybudována v rámci investičního projektu společnosti, který má za úkol do konce roku 2001 rozšířit pokrytí Telia IC ve Skandinávii, Evropě a USA. Evropská infrastruktura je navržena se síťovou topologií pro poskytování kompletního portfolia telekomunikačních služeb a IP konektivity ve všech významných městech. Na konci roku 2001 bude tato síť propojovat 50 evropských a amerických měst, přičemž by její předpokládaná délka měla dosáhnout 40 000 km.

Švédská společnost Telia je největším poskytovatelem Internetu v severoevropském telekomunikačním regionu. Spolu se svými pobočkami si po celém světě vytvořila silnou globální pozici. Zaměstnává 29 900 lidí a za rok 2000 dosáhla obratu ve výši více než 54 miliard švédských korun.

 www.telia.com
tisková zpráva

Článek ze dne 15. června 2001 - pátek