logo itpoint.cz

Tiscali otevírá v Praze nové datové centrum

Unikátní zařízení poskytuje spolehlivý, zajištěný a vysoce zabezpečený hosting a k tomu výkonnou vysokorychlostní konektivitu pro vlastněné nebo pronajaté web servery.

Praha, 17. prosince 2001 - Společnost Tiscali, nejvyužívanější poskytovatel připojení k Internetu v České republice, otevřela ve svém sídle v Praze Holešovicích nové rozsáhlé a vysoce sofistikované datové centrum. Zařízení o celkové rozloze 380 čtverečních metrů je vyprojektováno tak, aby bylo schopno českým firmám pro potřeby jejich web serverů zajišťovat bezkonkurenční hostingové služby. Firmy mají možnost do tohoto střediska buď umístit své vlastní servery, nebo si pronajmout server společnosti Tiscali.

Nové datové centrum Tiscali umožňuje firmám bezpečný, zajištěný a spolehlivý přístup k jejich datům 24 hodin denně s využitím zálohovaného zdroje elektrické energie, elektronicky řízené klimatizace a celodenního monitoringu. K tomu všemu nabízí i nejvyšší úroveň bezpečnosti a ochrany dat.

Firmy umísťující své servery do datového centra Tiscali mají možnost pronajmout si jeden nebo více boxů (každý o velikosti 5U) nebo celou skříň (42U). Základní pronájem zahrnuje 100 Mb/s ethernetové rozhraní k páteřní síti Tiscali, jednu IP adresu a jeden vyhrazený IP port na centrálním přepínači poskytovatele a navíc možnost přenášet data minimálně o objemu 10 GB za měsíc.

Firmy pronajímající si server od Tiscali mají na výběr ze tří hardwarových úrovní: standard, premium a high-end. Úroveň standard obsahuje server IBM xSERIES 300 s procesorem Celeron 800 MHz a 128 MB RAM. Úroveň premium nabízí IBM xSERIES 330 s procesorem Pentium III 1 GHz a 256 MB RAM. Nejvyšší úroveň high-end zahrnuje IBM xSERIES 330 s dvěma procesory Pentium III 1 GHz a 512 MB RAM. Konfiguraci je navíc možné modifikovat na základě specifických požadavků klientů. Uživatelé mají rovněž možnost používat jeden ze tří předinstalovaných operačních systémů: WIN NT, WIN 2000 nebo Linux. Jako serverové aplikace jsou předinstalovány MS Internet Information Server pro OS Windows nebo APACHE pro OS Linux. Uživatelé mohou rovněž využít SLA (dohoda o úrovni služeb) ve třech úrovních, která zahrnuje garantovanou dostupnost, nepřetržitý monitoring a okamžité hlášení závad na systému uživateli. Služba "remote hands" uživatelům umožňuje vzdáleně uskutečňovat operace na svých systémech prostřednictvím telefonických instrukcí předávaných některému z operátorů dohledového centra sítě Tiscali.

Pokročilé bezpečnostní systémy nového datového centra Tiscali zahrnují přístup do zařízení pouze s přístupovou kartou, monitorovací video systém, elektronický systém řízení klimatizace, který udržuje teplotu a vlhkost v datovém centru na konstantní úrovni, sofistikovaný systém detekce požáru s hasícím systémem a dieselový generátor jako záložní zdroj energie pro případ výpadku veřejné elektrické sítě. Provoz a konektivita serverů hostovaných v datovém centru Tiscali jsou navíc neustále monitorovány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu týmem operátorů v přilehlém dohledovém centru sítě Tiscali.

Uživatelé mají rovněž přístup k virtuálnímu zabezpečení svých dat tím, že využijí výkonný firewallový systém společnosti Tiscali, který poskytuje zabezpečení proti neoprávněnému přístupu k nejpoužívanějším portům jako FTP, SMTP, POP3, HTTP a SSH a mají možnost sami si určit parametry zabezpečení.

To vše je navíc podpořeno bezkonkurenční konektivitou a technickými zdroji společnosti Tiscali - domácí konektivitou dvakrát 100 Mb/s na území České republiky přes NIX umístěný v Praze, která je dále posílena napojením na optickou síť sesterské společnosti Tiscali ČD-Telekomunikace, a mezinárodní konektivitou 155 Mb/s prostřednictvím napojení na mezinárodní síť Tiscali ve Frankfurtu. Ta je v současné době největší sítí poskytovatelů připojení k Internetu na evropském kontinentu s pobočkami v 16 zemích, 280 mezinárodními peeringovými partnery a celosvětovými roamingovými dohodami. Srdcem sítě Tiscali je její evropská IP páteřní síť, skládající se z několika uzlových okruhů o kapacitě 622 Mb/s po celé Evropě a využívající nejmodernější IP a ATM technologie pro velmi rychlé směrování.

Podrobné informace o novém datovém centru Tiscali a službách server hostingu, stejně jako o celé šíři internetových služeb a řešení pro firmy jsou k dispozici na adrese www.tiscali-business.cz nebo na bezplatné telefonní lince zákaznického centra Tiscali 0800185241.

 www.tiscali.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. prosince 2001 - úterý