logo itpoint.cz

TIW na Slovensku

Slovensko představuje potenciální trh pro společnost Telesystem International Wireless (TIW), mateřský podnik Českého Mobilu, provozovatele sítě Oskar. Agentuře SITA to potvrdil tiskový mluvčí společnosti Český Mobil Igor Přerovský

Společnost TIW mapuje možnosti rozvoje svých aktivit prakticky po celém světě a tedy i v oblasti střední a východní Evropy. "Slovensko tak představuje jednu z potenciálních možností dalšího rozvoje," sdělil dále Přerovský. Uvedl to v souvislosti s medializovanými informacemi o možném zájmu provozovatele sítě Oskar o licenci na provozování sítí GSM a UMTS na Slovensku.

Český Mobil získal licenci na síť GSM 900/1800 v říjnu roku 1999, komerční provoz zahájil 1. března loňského roku. Signálem nyní pokrývá více než 98 procent obyvatelstva ČR. Společnost patří do skupiny Telesystem International Wireless (TIW), která má celkově přes 4,8 milionu zákazníků. V regionu střední a východní Evropy je prostřednictvím své dceřiné firmy ClearWave kromě České republiky aktivní i v Rumunsku.


 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
haf

Článek ze dne 16. srpna 2001 - čtvrtek