logo itpoint.cz

TPSA pověřila společnost Telia zavedením mezinárodní sítě IP

TPSA, vlastník největší polské internetové sítě, vybral společnost Telia International Carrier jako nejvhodnějšího kandidáta pro zavedení mezinárodní sítě IP na polském trhu.

Praha (9. října 2001) - TPSA, vlastník největší polské internetové sítě, vybral společnost Telia International Carrier jako nejvhodnějšího kandidáta pro zavedení mezinárodní sítě IP na polském trhu. Společnost Telia International Carrier se tak stává největším dodavatelem mezinárodní přenosové kapacity IP na polském internetovém trhu.

V rámci tohoto kontraktu, který společnost Telia International Carrier získala v konkurenci dalších dvaceti operátorů, zajistí Telia během jednoho roku vybudování sítě s přenosovou kapacitou 600 Mb/s s možností navýšení na 2,5 Gb/s.

Polsko se svými 38 miliony obyvatel představuje největší telekomunikační trh ve střední a východní Evropě. Již dnes má přístup na internet více než šest milionů obyvatel Polska a každý měsíc tento počet vzroste o 120 000 nových uživatelů.

"Rozvoj internetové sítě je jedním z hlavních cílů nové strategie společnosti TPSA. Zvyšující se poptávce po internetovém připojení v Polsku se snažíme vyjít vstříc rozsáhlými investicemi zaměřenými mimo jiné na zvýšení přenosové kapacity mezinárodních linek. To je jeden z běžných typů služeb společnosti Telia International Carrier, díky nimž se můžeme těšit na dynamický vzestup počtu uživatelů internetu v této zemi," říká Pawel Rzepka, předseda provozní rady TPSA.

"Polští uživatelé internetu samozřejmě očekávají stále vyšší kvalitu služeb. Telia International Carrier je schopna vyhovět i nejpřísnějším normám stanoveným TPSA. Jsme rádi, že si provozovatel největší veřejné internetové sítě v Polsku vybral právě Telii," říká Erik Heilborn, prezident společnosti Telia International Carrier.

 www.telia.com
tisková zpráva

Článek ze dne 10. října 2001 - středa