logo itpoint.cz

TŘI DNY KONDORA PRO KATEŘINU DOSTÁLOVOU

Mobilmánie Langera, Dostálové, Kučery a Buzkové - odhalil je detailní výpis hovrů. Dostálová se velice diví, jak je to možné, že někdo ví, s kým si telefonovala ...

Zástupci iniciativy Česká televize - věc veřejná jsou zděšeni četností telefonních kontaktů mezi členy rady a politiky a domnívají se, že by měli z politiky odejít, protože prý lhali veřejnosti.

Občanská iniciativa Česká televize - věc veřejná požaduje odchod Ivana Langera (ODS), Kateřiny Dostálové (ODS) a Miloslava Kučery (ČSSD) z politické scény. Důvodem k této výzvě je přesvědčení občanské iniciativy, že zmínění politici ovlivňovali členy Rady
ČT.

"Vyjadřujeme trvající důvodné obavy nad pokusy uzurpovat volbu Rady ČT Poslaneckou sněmovnou. K těmto obavám nás vede zděšení nad propojením některých politiků s Radou ČT, která má být nástrojem kontroly veřejnosti, nikoliv nástrojem manipulace," uvedl na tiskové konferenci mluvčí iniciativy Břetislav Rychlík.

Zástupci iniciativy jsou podle svých slov především "zděšeni" četností telefonických kontaktů mezi členy rady a politiky a domnívají se, že by měli z politiky odejít, protože prý lhali veřejnosti. "Přestože např. Jana Dědečková popírala, že by častěji s politiky telefonovala, výpis účtu z jejího mobilního telefonu svědčí o opaku. Zajímavý je i výčet hovorů v období, kdy se rozhodovalo o odvolání Dušana Chmelíčka a jmenování Jiřího Hodače," dodal Rychlík.

Iniciativa tímto upozornila, že časté telefonické hovory probíhaly mezi členem politické strany a členem rady, která jej do funkce navrhla.

Mluvčí iniciativy Alena Müllerová také informovala, že již v listopadu, tj. před odvoláním D. Chmelíčka, spolu často hovořili Kateřina Dostálová, Jiří Hodač a Jana Bobošíková.

Iniciativa rovněž přivítala rozhodnutí Sněmovny, které vedlo k odvolání Rady ČT, a podpořila požadavky stávkového výboru ČT. Shodně se stávkovým výborem požaduje okamžitý odchod Jany Bobošíkové, Jindřicha Beznosky a Zdeňka Drahoše z ČT.

Na neděli 28. ledna 2001 iniciativa svolává shromáždění zástupců iniciativy působící v celé ČR.

 Česká informační agentura
mv, ph


Například předseda Rady ČT Miroslav Mareš, nominovaný za ODS, měl v prosinci 138 krát hovořit s I. Langerem (ODS). Z výpisu jeho mobilního telefonu však není zřejmé, kolik hovorů skutečně proběhlo, v čísle mohou být zahrnuty i vzkazy do hlasové schránky či textové zprávy. Ke cti obou pánů je třeba podotknout to, že se ke vzájemné telefonní komunikaci hlásili. Langer dokonce chytře kontroval svým prohlášením, ve kterém uvedl, že si myslí, že by měl být spíše kritizován za to, kdyby jako předseda parlamentní mediální komise s předsedou rady České televize nekomunikoval.

Všichni ostatní statečně zatloukají !

  • Jana Dědečková si často telefonovala s politiky (hlavně s Dostálovou), ačkoli tvrdí, že se s politiky nekontaktuje. Dostálová tvrdí, že Dědečkovou zná pouze ze svého pobytu v jejím penzionu v Krkonoších. Nicméně to byla právě Dostálová, která zcela neznémou horalku, která se podle svého vyjádření téměř 10 let nehnula ze svého penzionu, navrhla do rady České televize ! Na oplátku Dědečková fandí Dostálové a sleduje bedlivě každé její vystoupení ...
  • Radní Václav Erben volal téměř padesátkrát Petře Buzkové (Erben je manželem matky P. Buzkové a uvádí, že jeho hovory s ní byly pouze rodinného charakteru - proč ale volá 50x z erárního telefonu soukromě, když rada kritizuje špatné hospodaření televize a je potřeba šetřit ???)
  • Jiří Kratochvíl volal stotřiatřicetkrát v měsíci poslanci Miroslavu Kučerovi.
  • Každý z radních telefonoval členovi strany, která ho do funkce dosadila - Dostálová je v ODS, Buzková a Kučera v ČSSD.

Výpisy získala redakce ČT běžným způsobem - jako každý jiný zákazník svého operátora (Eurotel). Radní používají služební telefony České televize, která platí jejich provoz a je tedy zcela logické, že tato organizace přehled o voláních z jednotlivých mobilů může jednoduše získat - samozřejmě i zpětně.

Poslanci i členové rady, kterým byl na základě těchto výpisů dokázán čilý telefonní kontakt vědomě lžou, když tuto skutečnost popírají  a hrozně se diví, jak je možné, že někdo ví, s kým a kdy si telefonovali.

Dnes už je holt taková doba - každý z nás, ať už vědomě či nevědomě za sebou zanechává elektronické stopy - telefonní hovory, výběry z bankomatů, internet, elektronická pošta, platba platební kartou u benzínové pumpy atd. atd. ....

Kateřina Dostálová (ODS) je silně rozhořčená a ve včerejším pořadu Fakta na ČT1 označila to, že byla usvědčena pomocí výpisu z telefonních hovorů ze lži, za estébácké praktiky !

Proto jedna rada na závěr - doporučji paní poslankyni shlédnutí naučného amerického filmu Tři dny kondora ....

Článek ze dne 16. ledna 2001 - úterý