logo itpoint.cz

Unikátní vyhledávač pro mapové zobrazení hledaného telefonního čísla

Internet OnLine, organizační jednotka Českého Telecomu uvádí do provozu unikátní internetovou aplikaci na stránkách internetového telefonního seznamu.

Internet OnLine, organizační jednotka Českého Telecomu uvádí do provozu unikátní internetovou aplikaci na stránkách internetového telefonního seznamu na adrese http://phone.quick.cz . Jedná se o možnost mapového zobrazení hledaného čísla po celé České republice. Nyní má uživatel možnost vyhledat nejen číslo bytové telefonní stanice nebo stanice organizace, ale zároveň zobrazit její umístění v mapovém systému http://mapy.quick.cz , který je na portálu umístěn již od března letošního roku.

Vzhledem k tomu, že na mapovém serveru jsou mapy všech měst, kde sídlí více jak deset tisíc obyvatel, získává uživatel této aplikace téměř 80% možnost vyhledání telefonních stanic až do úrovně ulice. V ostatních případech se zobrazí hledaná obec a její geografické znázornění.

INTERNET OnLine ve spolupráci se společnostmi Geodézie ČS, a.s. a Dynatech, s.r.o. uvedl mapové služby na portál QUICK.cz již v březnu tohoto roku. Služba zahrnuje vyhledávání ulic a dalších vybraných objektů v celé České republice. Mapy jsou zobrazovány v různých měřítcích (Česká republika od 1 : 4 000 000 do 1 : 50 000, města od 1 : 50 000 do 1 : 10 000) a ve dvou různých kvalitách zobrazení (JPG, PNG) v šesti velikostech (od 480 x 300 do 1120 x 700). V průběhu několika měsíců budou doplňovány další mapové podklady a aplikace tak, aby nová služba byla uživatelsky co nejvíce atraktivní a pohodlná.

 QUICK / technika

Článek ze dne 13. srpna 2001 - pondělí