logo itpoint.cz

UPC Slovensko upouští od projektu poskytování připojení k internetu prostřednictvím kabelových rozvodů v hodnotě 260 mil. Sk

Mateřskou firmou UPC je holandská United Pan-Europe Communications. UPC působí v 18 zemích Evropy a v Izraeli.

Společnost zároveň na základě rozhodnutí Telekomunikačního úřadu SR (TÚ SR) přehodnotí své působení na Slovensku. Sdělila to mluvčí firmy Pavla Petrlová.

Podle Petrlové UPC respektuje právní řád ve státech, v kterých působí. Proto bude respektovat i rozhodnutí regulačního orgánu, který povolil zvýšit cenu za poskytované služby kabelové televize maximálně o míru inflace.

"Tyto kroky regulačního úřadu však ovlivňují působení společnosti UPC na Slovensku. Proto pozastavíme projekt internetových a telefonních služeb přes kabelové rozvody, který by v budoucnu vytvořil na Slovensku více než 100 pracovních míst," uvedla P. Petrlová. Zároveň připomněla, že tohoto projektu se mohly zúčastnit i slovenské dodavatelské firmy. UPC plánovala spustit internetové služby už tento rok.

Podle rozhodnutí Telekomunikačního úřadu SR může UPC od února zvýšit své ceny přibližně jen o 12 %, což je průměrná roční inflace za posledních 12 měsíců. Kromě toho musí zachovat rozsah a kvalitu základního i rozšířeného souboru služeb tak, jak existovaly k 1. lednu 2001. UPC přitom plánovala od 1. února zvýšit své ceny v některých případech až o 40 %. Ve věci možného
zneužité dominantního postavení na trhu začal zkoumání i Protimonopolní úřad SR.

UPC na Slovensku provozuje kabelové sítě v 29 městech. V České republice působí skupina UPC ve více než 80 městech. Mateřskou firmou je holandská United Pan-Europe Communications. UPC působí v 18 zemích Evropy a v Izraeli.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 10. ledna 2001 - středa