logo itpoint.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodne v cause Dattelkabel v průběhu dvou až tří týdnů

Společnost Dattelkabel podala rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který rozhodl koncem prosince loňského roku o udělení pokuty ve výši 7,8 mil.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by měl o rozkladu, který podala společnost Dattelkabel, rozhodnout v průběhu
dvou až tří týdnů - uvedl mluvčí ÚOHS Josef Machů a potvrdil, že v současnosti správní řízení stále probíhá.

"Rozhodnutí o rozkladu není rozhodně záležitostí těchto dnů," uvedl Machů. O rozkladu rozhodne  předseda ÚOHS Josef Bednář.

Společnost Dattelkabel, která patří do uskupení UPC, podala rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který rozhodl koncem prosince loňského roku udělit Dattelkabelu pokutu ve výši 7,8 mil. Kč za zneužívání dominantního postavení. Z důvodu podaného rozkladu společností Dattelkabel však rozhodnutí ÚOHS nenabylo právní moci.

Zneužití dominantního postavení se měl Dattelkabel dopustit tím, že v letech 1998 - 2000 nabízel programové nabídky za ceny pod hranicí celkových nákladů, aby dosáhl ovládnutí trhu, přičemž od 1. 1.  2001 rozhodl o nárazovém zvýšení cen až o 289 % právě za účelem kompenzace ztrát z let 1998-2000.

Od 1. ledna letošního roku Dattelkabel zvýšil ceny tak, aby se vyrovnaly cenám služeb dalších firem UPC ČR a společnosti Kabel Net. Dattelkabel zvýšil od 1. ledna 2001 služby svým 41000 klientům o 140 % na 378 Kč měsíčně, dalším 7000 zákazníků cena vzrostla o 289 % na 148 Kč.

 Česká informační agentura
mv

Článek ze dne 31. ledna 2001 - středa