logo itpoint.cz

Úspěšné spojení dvou koncových UMTS zařízení provedla na berlínském veletrhu IFA společnost T-Mobil, provozovatel mobilní sítě D1

Přenos hlasu a dat proběhl mezi městy Berlín, Mnichov a Vídeň. Člen představenstva společnosti T-Mobil Rene Obermann uvedl, že "na letošním veletrhu se společnost snažila veřejnosti předvést nové aplikace, které v průběhu několika posledních měsíců vytvořila pro technologie UMTS a GPRS."

Přenos hlasu a dat proběhl mezi městy Berlín, Mnichov a Vídeň. Člen představenstva společnosti T-Mobil Rene Obermann uvedl, že "na letošním veletrhu se společnost snažila veřejnosti předvést nové aplikace, které v průběhu několika posledních měsíců vytvořila pro technologie UMTS a GPRS. Vývoj nových aplikací je zcela v souladu se strategií skupiny Deutsche Telekom, která se bude předně soustředit na vývoj mobilních technologií třetí generace."

Za důkaz toho, že vývoj mobilních aplikací má mezi lidmi kladný haló-efekt, pokládá Obermann v současnosti výsledek, že do pevných sítí jsou měsíčně směřovány více než tři miliony textových zpráv SMS, v rámci akcí TV SMS Chat, kdy se diváci prostřednictvím SMS účastní živé diskuse, či online hlasování. Mezi televize, které tuto technologii podporují, patří SAT.1, RTL, VIVA a VIVA Zwei.

V České republice existují podobné služby zatím jen v omezené míře, pouze v online televizním a rozhlasovém hlasování. Tiskový mluvčí společnosti RadioMobil Jiří Hájek však říká, že zábavní průmysl představuje pro telekomunikační trh velkou prioritu, a v současnosti proto již probíhají jednání s některými potencionálními dodavateli služeb (televize, rozhlas, portály apod.) o rozšíření těchto interaktivních služeb.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
ak

Článek ze dne 31. srpna 2001 - pátek