logo itpoint.cz

Užívání služeb euroISDN2 Českého Telecomu je od 1. ledna 2001 o třetinu levnější

Český Telecom snižuje měsíční paušál za euroISDN2 z 690 Kč na 450 Kč.

Od 1. ledna 2001 snížil ČESKÝ TELECOM, a.s. měsíční cenu za používání přípojek euroISDN2, které zákazníkům umožňují nesrovnatelně výkonnější a efektivnější komunikaci ve srovnání s klasickou telefonní linkou, přibližně o 35 procent ze současných 690 Kč na 450 Kč měsíčně (ceny jsou uvedeny včetně DPH).

Současně s tímto zlevněním přechází do trvalé platnosti původně dočasné (do 31.12.2000) snížení ceny za zřízení přípojky euroISDN2 přeměnou z běžné telefonní linky a ceny za pořízení nové přípojky euroISDN2. I od nového roku tedy zákazníci ČESKÉHO TELECOMU zaplatí za přeměnu běžné telefonní linky na přípojku euroISDN2 pouze 999 Kč oproti původním 4 500 Kč (o téměř 80 % méně). Zřízení nové přípojky euroISDN2 nyní vyjde na 4 500 Kč ve srovnání s dřívějšími 6 950 Kč (pokles o více než 35 procent).

"Služby euroISDN jsou trvale jedním z našich nejrychleji se rozvíjejících produktů. Podle předběžných údajů vzrostl počet jejich uživatelů za loňský rok o více než 100%," řekl Kamil Čermák, ředitel pro prodej a marketing ČESKÉHO TELECOMU. "Jsem přesvědčen o tom, že současné snížení ceny za používání euroISDN bude výrazným impulsem pro další růst," dodal K. Čermák.

EuroISDN je technologie umožňující poskytování nejmodernějších telekomunikačních služeb, včetně rychlých přenosů dat, přenosů statického i pohyblivého obrazu a rychlého přenosu dokumentů. Datové přenosy s využitím euroISDN jsou mnohem rychlejší než přenosy, které umožňuje klasická analogová síť ve spojení s nejvýkonnějšími modemy. Spojení se v síti euroISDN vytvoří během dvou sekund a veškerá komunikace probíhá bez zpoždění a přerušení, protože síť euroISDN garantuje příslušnou přenosovou rychlost.

Komunikace v rámci euroISDN probíhá prakticky v reálném čase, což zákazník využije například při videokonferencích nebo při on-line spojení. Pokud pracuje s internetem, může například paralelně komunikovat s kolegy, protože druhý kanál euroISDN zůstává volný pro příchozí nebo probíhající hovory. K jediné přípojce euroISDN může zákazník navíc připojit až osm koncových zařízení například telefonů, faxů nebo počítačů, přičemž může současně na jedné přípojce komunikovat pomocí dvou z nich. A protože ceny za užívání rámci služeb euroISDN shodné jako v běžné telefonní síti, především při přenosu objemnějších souborů a dokumentů ušetří.

Mezi uživatele služeb euroISDN patří vedle firem stále více i jednotlivci a domácnosti. Toto cenové snížení se již dostává na úroveň, kdy jedna přípojka euroISDN2 je cenově srovnatelná se dvěma telefonními přípojkami. Užitná hodnota přípojky euroISDN2 však jednoznačně ve všech směrech překonává hodnotu dvou telefonních přípojek. Různé skupiny zákazníků využívají různé výhody a přednosti, které služby euroISDN poskytují: vysokou kvalitu přenosu souborů obsahujících grafiku, video nebo zvuk; editaci souborů a dokumentů současně na několika různých místech; dokonalejší přístup k Internetu; videokonference; monitoring vzdálených objektů nebo dopravních prostředků.

Všechny informace o službách euroISDN a nových cenách mohou zákazníci ČESKÉHO TELECOMU, a.s., získat na bezplatné telefonní lince 0800 123 456 nebo na internetových adresách www.telecom.cz a www.euroisdn.cz .

Ceny euroISDN2 platné od 1. ledna 2001

euroISDN2

cena s DPH 5 %

cena bez DPH 5 %

zřízení přípojky

4 500,- Kč

4 285,80 Kč

zřízení přípojky přeměnou (z běžné telefonní stanice)

999,- Kč

951,45 Kč

přeložení přípojky

2 250,- Kč

2 142,90 Kč

používání přípojky (měsíční cena)

450,- Kč

428,58 Kč

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. ledna 2001 - pátek