logo itpoint.cz

V síti Paegas lze využít GPRS

Od začátku srpna mohou zákazníci sítě Paegas využít výhod, které jim nabízí technologie vysokorychlostních datových přenosů GPRS (General Packet Radio Service). Její hlavní výhodou je skutečnost, že zákazník platí pouze za přenesená data a ne za dobu připojení.

Praha 30. července 2001 - Od začátku srpna mohou zákazníci sítě Paegas využít výhod, které jim nabízí technologie vysokorychlostních datových přenosů GPRS (General Packet Radio Service). Její hlavní výhodou je skutečnost, že zákazník platí pouze za přenesená data a ne za dobu připojení. „Díky technologii GPRS se internet stane v plném slova smyslu mobilní, a síť Paegas současně překročí mezník dvouapůlté generace mobilních sítí, jejímž reprezentantem je právě technologie GPRS," vysvětluje manažer firemní komunikace společnosti RadioMobil, Jiří Hájek. „Předpokládáme, že naši zákazníci se velmi rychle naučí mobilní připojení k internetu využívat stejně jako další řadu inovativních služeb, které jim RadioMobil v minulosti nabídl. Rychlost přenosu dat totiž v tomto případě může být až 40,2 kb/s. Ve velmi krátké době pak Paegas GPRS bude konkurovat připojení přes ISDN linku."

Každý, kdo se prostřednictvím svého telefonu Paegas, který podporuje GPRS, připojí na internet, intranet či WAP, se k informacím dostane s daleko větším komfortem než doposud. Paegas GPRS umožňuje neustálé on-line spojení bez toho, aby zákazník musel před každým datovým přenosem vytáčet číslo na přístupový server. Přenosová rychlost je přitom několikanásobně vyšší než u klasických datových přenosů v síti GSM.

Pro přístup do sítě je nutné mít správně nastavené APN (Acces Point Name – parametr, který definuje, k jakým službám bude uživatel přistupovat). Paegas svým klientům nabízí čtyři různá APN připojení: APN Internet pro přístup na internet, APN Profil pro přístup ke službě ClickProfil a informacím na www stránkách společnosti RadioMobil, APN WAP pro přístup na wapové stránky; pro zákazníky, kteří mají se společností uzavřenu Rámcovou smlouvu, navíc poskytuje zabezpečený přístup k vlastnímu firemnímu intranetu prostřednictvím speciálního APN.

Začátkem srpna nabídne RadioMobil první telefon podporující GPRS – bude jím Motorola Timeport 260. V průběhu září si potom zákazníci budou moci vybrat z nabídky dalších telefonů.

RadioMobil je připraven nabízet službu GPRS roamingu. Od prvního srpna bude zákazníkům nabídnut GPRS roaming v síti D1 operátora T-Mobil v Německu.

Zákazníci, kteří budou chtít využívat službu Paegas GPRS, mohou využít dvou tarifů: první – tarif GPRS Basic – je bez měsíčního paušálu a je vhodný pro ty, kteří budou GPRS používat hlavně k prohlížení wapových stránek, druhý – GPRS Pro – s měsíčním paušálem 199 Kč ocení zejména aktivní uživatelé internetu.

Tarify pro GPRS

GPRS Basic GPRS Pro
Aktivace 0 Kč 0 Kč
Měsíční paušál 0 Kč 199 Kč
APN
WAP 0,50 Kč/1KB 0,30 Kč/1KB
Internet 0,50 Kč/1KB 0,03 Kč/1KB
Profil 0 Kč/1KB* 0 Kč/1KB*
Pevná IP adresa
APN Aktivace Měsíční paušál
Internet 499 Kč 149 Kč

*Bezplatně je poskytnut přenos až do 20 MB měsíčně v rámci APN Profil. Nad tento limit je přenos zpoplatněn sazbou shodnou s APN Internet.

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Nový infokanál, který využijí hlavně rodiny s dětmi, je v rámci služeb Paegas Info k dispozici majitelům mobilního telefonu Paegas. Prostřednictvím krátké textové zprávy SMS mají zákazníci nyní možnost zjistit programy, které jsou v konkrétním místě připraveny pro děti. Na číslo 4616 tedy stačí pouze odeslat SMS ve tvaru DETI_#MESTO## X , kde X vyjadřuje za kolik dnů se akce koná. např. DETI #BRNO## 2. Cena za přijatou SMS je 2 Kč bez DPH.

 www.paegas.cz
tisková zpráva


Konkurenční Eurotel oficiálně zahájil nabídku služby GPRS pro uživatele standardních tarifů již na začátku října loňského roku, avšak bez výraznější odezvy zákazníků. "Problém nebyl v nepřipravenosti operátora, ale v nedostatku telefonních přístrojů od výrobců," komentoval situaci na jaře letošního roku generální ředitel Eurotelu Terrence Valeski. Právě nedostatek vhodných telefonních přístrojů od výrobců a nedostatečná rychlost přenosu byly hlavními důvody, proč RadioMobil nechtěl GPRS nabízet již dříve.

Nejmladší operátor na českém trhu - Český Mobil - v uplynulých dnech úspěšně završil testování GPRS na vzorku vybraných zákazníků. "Nyní z jeho výsledků vyvodíme závěry a budeme je aplikovat ve vztahu ke složení uživatelů naší sítě Oskar," odpověděl na dotaz ČIA mluvčí společnosti Igor Přerovský. Konkrétní termín zavedení služby firma zatím neuvedla. "Bude to buď ještě do konce letošního roku, nebo na začátku roku příštího," upřesnil Přerovský.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 2. srpna 2001 - čtvrtek