Vítězství v aukci bude přínosem pro zákazníky společnosti RadioMobil

Společnost RadioMobil převzala v pátek 14. prosince z rukou předsedy ČTÚ Davida Stádníka licenci UMTS. Ta opravňuje společnost ke zřizování a provozování veřejných mobilních telekomunikačních sítí v systému UMTS.

Společnost RadioMobil převzala v pátek 14. prosince z rukou předsedy ČTÚ Davida Stádníka licenci UMTS. Ta opravňuje společnost ke zřizování a provozování veřejných mobilních telekomunikačních sítí v systému UMTS.

Společnost RadioMobil se v souladu s celkovou strategií skupiny T-Mobile International zúčastnila aukce na udělení licencí UMTS a výběrové řízení vyhrála. Tento výsledek přináší společnosti RadioMobil vedle frekvencí pro provoz sítě UMTS dvě výhody. Získá další frekvence v pásmu 1800 MHz pro již provozovaný systém GSM, které využije pro rozšíření stávající sítě. Zároveň má právo první volby u kmitočtů pro síť nové generace UMTS. Díky této skutečnosti bude společnost RadioMobil schopna lépe optimalizovat obě sítě, a tím dosáhnout výrazné tržní výhody v podobě větší kvality a kapacity sítě a nabízených služeb.

"Udělení licence UMTS nám v budoucnu umožní nabídnout zákazníkům celou řadu nových služeb. Navíc jako jediný operátor na českém trhu budeme schopni využít rozsáhlých zkušeností s budováním sítě UMTS a know-how našich sesterských společností v rámci skupiny T-Mobile International. Díky synergii ve skupině T-Mobile budeme mít dále výhodu společného postupu při vývoji nových produktů a služeb a naši zákazníci získají lepší přístup k atraktivnějšímu obsahu," říká Roland Mahler, generální ředitel společnosti RadioMobil, a dodává : "Pokud se ČTÚ rozhodne udělit také třetí volnou licenci, žádáme stanovení takových finančních podmínek, aby bylo zajištěno rovné postavení všech hráčů na trhu."

V Praze dne 17. prosince 2001

 www.paegas.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. prosince 2001 - úterý

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Jaká jsou rizika nepromyšleného výběru ř...

Digitalizace v IT průmyslu je klíčovým t...

NEN představuje inovace v tunelování IT ...

HSI potvrzuje své přední postavení na tr...