logo itpoint.cz

Vláda trvá na svém požadavku 20 miliard za licence UMTS

Vláda na této částce trvá a nehodlá ustoupit - prohlásil včera po jednání vlády její tiskový mluvčí ...

Vládní kabinet premiéra Miloše Zemana trvá na svém původním požadavku získat z prodeje licencí na novou síť mobilních telefonů UMTS minimálně 20 miliard korun. "Vláda na této částce trvá a nehodlá ustoupit," řekl po včerejším jednání vlády její mluvčí Libor Rouček poté, co vláda vzala na vědomí návrh rámcových podmínek výběrového řízení na licence UMTS.

Rouček tak reagoval na slova některých odborníků i zástupců třech současných operátorů mobilních telefonů, že vládou požadovaných pět miliard korun za jednu licenci je nereálných. Podle vládního mluvčího sice vláda počítá s možností, že by se za tuto cenu licence skutečně neprodaly, další scénář výběrového řízení, který by nastoupil v této situaci, však zatím připravený nemá.

Pokud jde o podmínky výběrového řízení na prodej licencí, počítá vláda s tím, že je prodá do konce září tohoto roku. "Tři licence nabídne vláda současným operátorům, ti je budou moci získat po zaplacení pěti miliard korun," pokračoval Rouček. Vláda také počítá s tím, že během února a března naváže kontakt s jednotlivými operátory sítě GSM a bude zjišťovat, zda vůbec mají zájem nové licence získat a zda jsou ochotni za ně zaplatit požadovanou částku.

V červnu nebo červenci by pak měla proběhnout aukce, ve které se bude nabízet buď pouze čtvrtá licence nebo spolu s ní ještě ta, o kterou nebudou mít zájem současní operátoři. "Do konce září bychom chtěli mít licence udělené," dodal Rouček.

 Česká informační agentura
joh

Článek ze dne 15. února 2001 - čtvrtek