logo itpoint.cz

Vogel Publishing je i nadále leaderem na českém trhu ve čtenosti počítačových titulů

V oblasti čtenosti titulů informačních a komunikačních technologií má absolutně největší čtenost titul Počítač pro každého.

Dne 3. května 2001 byly uveřejněny výsledky čtenosti Media Projekt 2001, který je realizován sdružením GfK - TN Sofres - STEM/MARK. V období 1. října 2000 až 31. března 2001 bylo dotázáno celkem 15425 náhodně vybraných respondentů z celé České republiky.

V oblasti čtenosti titulů informačních a komunikačních technologií má absolutně největší čtenost titul Počítač pro každého (131000 kusů v periodě vydání), který si pozici vyměnil s odborným měsíčníkem Chip (113000 kusů v periodě vydání). Ten je i nadále s přehledem na prvním místě mezi měsíčníky a celkově se umístil na třetím místě v této kategorii. Neotřesitelnou pozici na trhu v herních časopisech i nadále zaujímá časopis Level, který má čtenost 156000 kusů v periodě vydání.

Vydavatelství Vogel Publishing oslovuje svými odbornými počítačovými tituly, určenými pro širokou oblast čtenářů (odborníky Chip a pro začátečníky Počítač pro každého), a svým herním titulem (Level) každý měsíc skupinu minimálně 400000 čtenářů. Jde o oblast auditovaných titulů, ke kterým je ještě nutné přidat titul B2B IT-NET a řadu Speciálů.

Vydavatelství Vogel Publishing je na českém trhu od roku 1995 a navazuje na úspěchy českého Chipu, který se na trhu objevil v roce 1991. Za dobu své činnosti patří mezi největší vydavatelství zaměřené na tvorbu časopisů pro odborníky, specialisty, ale i pro běžné uživatele, které zajímá oblast informačních technologií. Řadu časopisů Chip, Počítač, IT-NET, zaměřených na oblast IT, doplňuje časopis pro hráče Level a řada občasníků Chip Speciál.

Článek ze dne 7. května 2001 - pondělí