logo itpoint.cz

Výběrové řízení na prodej Českých radiokomunikací je zatím bez vítěze

Vláda na svém zasedání vzala na vědomí zprávu o průběhu veřejného výběrového řízení včetně závěru vyhodnocovací komise nedoporučit vítěze řízení.

Výběrové řízení na prodej 51 procentního státního podílu akciové společnosti České radiokomunikace skončilo bez vítěze. Vláda na svém zasedání vzala na vědomí zprávu o průběhu veřejného výběrového řízení včetně závěru vyhodnocovací komise nedoporučit vítěze řízení.

Vláda souhlasí s návrhem komise, aby konsorcium společností Tele Danmark a Deutsche Bank bylo vyzváno k dopracování nabídky. Jednání s ním povede poradce a globální koordinátor, kterým je společnost ABN AMRO Rotschild, společně s vyhodnocovací komisí pro privatizaci Českých radiokomunikací. Vláda dále uložila místopředsedovi vlády a ministru financí Pavlu Mertlíkovi, aby výsledek jednání předložil kabinetu do 15. května.

Podle mluvčího ministerstva financí Libora Vacka předložily závazné nabídky do výběrového řízení pouze Tele Danmark spolu s Deutsche Bank a fond Central and Eastern Europe Telecoms Ventures, avšak především kvůli nízké nabídnuté ceně nebyla ani jedna z nich akceptovatelná. Jelikož jedině společnost Tele Danmark byla ochotná o zvýšení nabídky dále jednat, doporučilo ministerstvo financí vést s ní další rozhovory o podmínkách privatizace. Tele Danmark nyní v ČRa vlastní 20,8 procenta akcií a společně s nimi vlastní i telekomunikační společnost Contactel.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 11. dubna 2001 - středa