logo itpoint.cz

Výbor tendru UMTS projednal změny v dokumentaci

Přímo z podmínek výběrového řízení jednoznačně nevyplývá, zda ČTÚ udělí původně plánované čtyři licence, nebo zda budou nakonec uděleny pouze tři

Projednání a odsouhlasení ustavujících dokumentů řídícího výboru, drobné změny v zadávací dokumentaci výběrového řízení a stanoviska k dotazům účastníků tendru byly na programu prvního zasedání řídícího výboru pro výběrové řízení na udělení licencí ke zřizování a provozování veřejných mobilních telekomunikačních sítí v systému UMTS, které se uskutečnilo v úterý 31. července. ČIA o tom informoval předseda Českého telekomunikačního úřadu David Stádník.

"Poradenská společnost mimo jiné připravila pro členy řídícího výboru prezentaci hlavních aspektů výběrového řízení z hlediska specifických podmínek ČR a informaci o obdobných výběrových řízeních v zahraničí," dodal Stádník. Členy řídícího výboru jsou zástupci ministerstva financí, ministerstva dopravy a spojů, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Českého telekomunikačního úřadu a zástupci poradenské společnosti Central Europe Trust.

Druhé zasedání řídícího výboru je naplánováno na 7. srpna, kdy by měli účastníci prvního stupně výběrového řízení předložit žádosti. Možnosti vyzvednout si zadávací dokumentaci k prvnímu kolu tendru využili všichni tři stávající operátoři sítí mobilních telefonů - Eurotel, RadioMobil i Český Mobil. v prvním výběrového řízení jsou licence nabízeny stávajícím operátorům, ve druhém kole pak budou formou dražby prodány licence, o kterých se nerozhodne v prvním kole. Přímo z podmínek výběrového řízení jednoznačně nevyplývá, zda ČTÚ udělí původně plánované čtyři licence, nebo zda budou nakonec uděleny pouze tři.

 Česká informační agentura
pj

Článek ze dne 6. srpna 2001 - pondělí