logo itpoint.cz

Vyjádření společnosti RadioMobil k výsledkům aukce na udělení licencí UMTS

Díky možnosti výběru frekvencí pro UMTS a získání nových volných frekvencí GSM bude operátor navíc schopen lépe optimalizovat obě sítě, a tím dosáhnout výrazné tržní výhody v podobě větší kvality a kapacity sítě a nabízených služeb.

"Výsledek aukce nám v budoucnu umožní nabídnout zákazníkům celou řadu nových služeb. Díky možnosti výběru frekvencí pro UMTS a získání nových volných frekvencí GSM budeme navíc schopni lépe optimalizovat obě sítě, a tím dosáhnout výrazné tržní výhody v podobě větší kvality a kapacity sítě a nabízených služeb. Navíc budeme schopni využít rozsáhlé zkušenosti a know-how našich sesterských společností v rámci skupiny T-Mobile International. Ty jsou již nyní ve fázi implementace technologie UMTS," říká Jiří Hájek, manažer firemní komunikace společnosti RadioMobil, a dodává : "Věříme, že pokud se ČTÚ rozhodne udělit také třetí volnou licenci, budou finanční podmínky udělení stanoveny tak, aby zajistily rovné postavení všech hráčů na trhu."

V souladu s celkovou strategií skupiny T-Mobile International se RadioMobil zúčastnil aukce na udělení licencí UMTS >>> .

 www.paegas.cz

Článek ze dne 12. prosince 2001 - středa