logo itpoint.cz

Výkonným víceprezidentem pro korporátní služby Českého Telecomu se stává Juraj Šedivý

Juraj Šedivý dosud zastával funkci finančního ředitele a v novém postu nyní nahrazujr pana Urse Kambera, který se po šestiletém působení u společnosti vrátil zpět do Švýcarska.

S platností od 19. září 2001 byl do funkce výkonného viceprezidenta pro korporátní služby ČESKÉHO TELECOMU, a.s., jmenován pan Juraj Šedivý, dosavadní výkonný finanční ředitel společnosti. Nahradil tak pana Urse Kambera, který se po šestiletém působení u společnosti vrátil zpět do Švýcarska.

Pan Juraj Šedivý nastoupil do ČESKÉHO TELECOMU, a.s., v roce 1997 jako výkonný ředitel pro plánování a controlling. Později se stal výkonným ředitelem pro finance. Od začátku svého působení ve společnosti úzce spolupracoval s Ursem Kamberem na všech významných projektech v oblasti finančního managementu.

Původně technické vzdělání doplnil studiem MBA a bezprostředně poté pracoval ve finančním managementu společnosti JOHNSON & JOHNSON CONSUMER PRODUCTS, Inc., v Spojených státech a v Praze, později jako CFO dceřinné společnosti France Telecomu GLOBTEL v Bratislavě, největšího slovenského operátora mobilních telekomunikačních sítí.

"Po zkušenostech v prominentní americké společnosti a v dynamickém start-up projektu France Telecomu v mobilních komunikacích byla pro mne možnost podílet se na transformaci ČESKÉHO TELECOMU výzvou. Za čtyři roky společnost odvedla hodně práce a je dnes plně připravena operovat jako komerční subjekt v konkurenčním prostředí. Jmenování do nové pozice beru jako projev důvěry a zároveň jako profesionální závazek - udržet silnou finanční pozici Telecomu," řekl bezprostředně po jmenování Juraj Šedivý.

P r o f e s n í   ž i v o t o p i s    J u r a j e   Š e d i v é h o

1997 - 2001 Český Telecom a.s.

1997 - 1999    GlobTel a. s. / Slovenská republika

1993 - 1997 Johnson & Johnson Consumer Products Inc., USA / Česká republika

V z d ě l á n í

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 21. září 2001 - pátek