logo itpoint.cz

Vysokorychlostního připojení k internetu od společnosti Nextra

Nextra Czech Republic snižuje ceny za připojení k Internetu prostřednictvím technologie FWA 26 GHz až o 32 %.

Společnost Nextra Czech Republic, přední poskytovatel internetových a komunikačních služeb pro podnikovou klientelu, se rozhodla ještě výrazněji podpořit dostupnost vysokorychlostního přístupu k Internetu v České republice a dramaticky zlevňuje službu Nextra NextLink založenou na technologii FWA 26 GHz. Nové tarify služby NextLink využívající pro připojení k Internetu technologie společnosti Nextra Wireless, které Český telekomunikační úřad udělil licenci na provozování sítě FWA, jsou od 4.4. 2001 nižší až o 32 % oproti původním cenám. Navíc každý zákazník, který do konce května 2001 uzavře se společností Nextra Czech Republic roční smlouvu, získává jako součást služby NextLink zdarma špičkový palmtop HP Jornada 720.

"Uvědomujeme si, že limitem pro rozvoj ASP, videokonferencí a přenosu hlasu na IP je v České republice cena za vysokorychlostní připojení k Internetu," říká Petr Adámek, marketingový manažer, Nextra Czech Republic. "Abychom naše služby zpřístupnili ještě většímu počtu firem a podpořili tak jejich podnikání, rozhodli jsme se je zlevnit naši klíčovou konektivitní službu. Usilujeme o to, aby se minimálním standardem pro firemní připojení k Internetu do konce tohoto roku stalo připojení s rychlostí 256 kb/s."

Nové ceny služby NextLink

Rychlost smlouva na 24 měsíců smlouva na 12 měsíců smlouva na dobu neurčitou
256 kb/s 26 900 Kč 30 900 Kč 34 900 Kč
320 kb/s 31 900 Kč 35 900 Kč 39 900 Kč
384 kb/s 33 900 Kč 37 900 Kč 42 900 Kč
448 kb/s 35 900 Kč 40 900 Kč 45 900 Kč
512 kb/s 39 900 Kč 44 900 Kč 49 900 Kč

Ceny zahrnují FWA trasu, neomezený přenos dat, pronájem mikrovlného HW a routeru Cisco. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Stručně o NextLink

Jedná se o připojení přes vysokorychlostní bezdrátovou síť FWA v pásmu 26 GHz, které umožňuje využít rychlostí od 256 kb/s až po 8 Mb/s. Rychlost lze definovat v násobcích 64 kb/s, což zákazníkovi umožňuje dosáhnout takové přenosové kapacity své linky, jakou doopravdy využije. Služba NEXTRA NextLink dokáže rychle a efektivně reagovat na požadavky klientů a její instalace je závislá pouze na povolení k umístění přijímače na střechu. Významnou výhodou tohoto způsobu připojení k Internetu je vysoká záruka dostupnosti. Již základní nabídka konektivitních produktů řady NextLink v sobě zahrnuje záruku dostupnosti FWA připojení. Z pohledu kvality se jedná o fullduplexové spojení plně srovnatelné s digitálním okruhem. Jediným předpokladem realizovatelnosti je přímá viditelnost některého z vysílačů FWA sítě (přičemž maximální možná vzdálenost je cca 4 - 6 km). NEXTRA NextLink je bez jakýchkoliv problémů možné rozšířit i o hlasové služby postavené na technologii IP nebo PSTN. Taktéž je samozřejmě možné postavit na platformě NextLink řešení pro virtuální privátní sítě, které Nextra poskytuje pod názvem Nextra VPN.

NextLink je klíčovou produktovou řadou společnosti Nextra Czech Republic v segmentu internetové konektivity pro firemní sektor. Nextra NextLink zajišťuje vysokorychlostní připojení k Internetu pomocí bezdrátové sítě v pásmu 26 GHz společnosti Nextra Wireless, které Český telekomunikační úřad udělil v září loňského roku licenci pro provoz této sítě. Rychlost připojení lze definovat v násobcích 64 kb/s v rozpětí od 256 kb/s až do 8 Mb/s tak, aby přesně odpovídalo potřebám koncových zákazníků. NextLink zaručuje vysoce dostupné připojení k Internetu, které z hlediska kvality představuje fullduplexové připojení obdobné tomu na digitálních okruzích.

Nabídka služby NEXTRA NextLink platí v současné době pro Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Hradec Králové, Zlín a Olomouc. Naše síť se ale každý den rozrůstá a během roku by měla pokrývat další města. V případě, že máte zájem o další informace ohledně služby NEXTRA NextLink nebo dalších služeb produktové řady Nextra, kontaktujte prosím naše obchodní oddělení.

 www.nextra.cz

Článek ze dne 6. dubna 2001 - pátek