logo itpoint.cz

Výzkum zmapuje samoregulaci Internetu

V letošním roce uskuteční analýza regulačních a samoregulačních mechanismů internetového prostředí ve vybraných zemích EU a v USA a možností aplikace těchto mechanismů v ČR

Po loňském výzkumném projektu struktury a využití českého internetu se v letošním roce uskuteční analýza regulačních a samoregulačních mechanismů internetového prostředí ve vybraných zemích EU a v USA a možností aplikace těchto mechanismů v ČR. Na financování projektu se formou grantu podílí i Ministerstvo kultury ČR. ČIA to sdělila Petra Pavlištíková ze společnosti Network Media Service.

Oblast internetu bude podle Pavlištíkové analyzována z pohledu státní správy, veřejných institucí či komerční a nekomerční sféry v zahraničí a v České republice. "Autoři projektu chtějí především pojmově vymezit a detailně popsat a analyzovat modely regulace či samoregulace internetu na národní i mezinárodní úrovni," dodala Pavlištíková. Projekt chce také zmapovat motivace a cíle zaangažovaných aktérů, shromáždit a porovnat údaje o platných zahraničních legislativně-technologických regulačních mechanismech a zhodnotit jejich efektivitu.

Výsledky výzkumu by pak podle představ jeho realizátora měly napomoci systémovějšímu řešení komplexu problémů a doporučit adekvátní český model.

 Česká informační agentura
pj

Článek ze dne 29. května 2001 - úterý