logo itpoint.cz

Vznik dceřiné společnosti British Telecom Slovakia

Vznik dceřiné společnosti BT Slovakia včera oznámila britská telekomunikační společnost British Telecom.

Nová firma bude patřit do divize BT Ignite, která poskytuje širokopásmové služby a služby na základě internetového protokolu IP. Na tiskové konferenci o tom informoval ředitel společnosti BT Ignite pro střední a východní Evropu Frank Bosmans.

BT Slovakia se chce na Slovensku etablovat jako poskytovatel telekomunikačních služeb na bázi protokolu IP, tj. poskytování přenosu hlasu přes internet. Služba pod názvem BT c@ll má umožnit levné telefonování do více než 230 zemí světa, v první fázi činnosti zejména pro velké podnikové a firemní zákazníky. Slovenská pobočka chce dále poskytovat službu přístupu na internet pod názvem BT Net@ccess. Podle generálního ředitele nové společnosti Jakuba Mittelmanna by BT Slovakia měla být zisková do roku 2004.

Firma pravděpodobně nebude mít zájem investovat do vznikající slovenské telekomunikační společnosti Energotel, protože BT neinvestuje do prostředí už existujících operátorů, vysvětlil S. Tucker. Aktivity BT v střední a východní Evropě se opírají o vybudovanou síť optických kabelů, která spojuje Německo, Rakousko, Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. BT provozuje
přímé spojení mezi Prahou, Brnem, Bratislavou, Budapeští a Vídní.

BT Slovakia bude poskytovat služby z portfolia společností British Telecom, BT Ignite a Concert. Divize Concert je společným podnikem s americkou firmou AT&T, která má na starosti budování globální infrastruktury. Dalšími divizemi British Telecom jsou BT Wireless, podnikající v oblasti mobilní komunikaci, dále divize BT Openworld, zaměřená na mezinárodní internetové a obchodní aktivity, a divize Yell působící v oblasti internetových portálů.

BT je jedním z vedoucích poskytovatelů telekomunikačních služeb na světě. Ve Velké Británii obsluhuje 28 milionů linek a víc než 7 milionů mobilních zákazníků.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 24. ledna 2001 - středa