logo itpoint.cz

Z EuroTelu na Oskara levněji

EuroTel provedl dílčí snížení sazeb při volání do sítě Českého Mobilu.

EuroTel a RadioMobil účtují při volání do sítě Oskar Českého Mobilu vyšší ceny než sobě navzájem. EuroTel již v polovině února sazby za volání do sítě Českého Mobilu snížil - platí to však jen pro programy Quatro Gzeo a Optimum (ty se tak vyrovnaly s cenami volání do sítě Paegas RadioMobilu).

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (u EuroTelu Český telekomunikační úřad) koncem loňského roku zahájily šetření, zda při účtování rozdílných cen nezneužívají EuroTel a RadioMobil svého dominantního postavení na trhu. Zatímco Český Mobil, který zahájil svou činnost loni v březnu a má "zatím jen" přes 300 tisíc zákazníků, EuroTel již překročil hranici dvou miliónů klientů a RadioMobil se této hranici již přibližuje.

"Rozdílným účtováním hovorů se cítíme diskriminováni a jsme rádi, že se tím ÚOHS zabývá," prohlásil generální ředitel Českého Mobilu Al Tolstoy. Cenovou politikou EuroTelu a RadioMobilu jsou diskriminování i jejich vlastní zákazníci, protože kdokoli z nich se chce dovolat do sítě Oskar, platí podstatně vyšší cenu než při volání mezi oběma dalšími sítěmi.

"Nežádáme po EuroTelu a RadioMobilu žádné ústupky, jen spravedlivé a rovné podmínky pro všechny," zdůrazňil Al Tolstoy.

EuroTel v únoru již snížil cenu volání v rámci programu Optimum do sítě Oskar z 8,19 na 6,93 Kč ve špičce a z 6,93 na 5,04 Kč mimo špičku. U tarifu Quatro Go cena volání mimo špičku klesla o dvě koruny na 7,90 Kč, tedy stejně jako pro Paegas.

Vyšší ceny při volání ve špičce do sítě Českého Mobilu proti hovoru do sítě Paegas EuroTel stále účtuje v programu Global, mimo špičku pak i u programů Relax a Start.

Rozdílné ceny jsou také v předplaceném programu Original Go. RadioMobil má ceny volání do sítě EuroTelu a Českého Mobilu rozdílné u všech tarifních programů i předplacených služeb Twist, a to téměř o korunu ve prospěch telefonátu do sítě EuroTelu.

Článek ze dne 21. února 2001 - středa