logo itpoint.cz

Za rok bude přečíslována telekomunikační síť v České republice

V noci z 21. na 22. září 2002 dojde v České republice k přečíslování telefonních stanic a přípojek euroISDN všech českých operátorů.

V noci z 21. na 22. září 2002 dojde v České republice k přečíslování telefonních stanic a přípojek euroISDN všech českých operátorů.

Připravovaná změna telefonních čísel, kterou ČESKÝ TELECOM a ostatní operátoři provedou na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, má dva hlavní důvody. Prvním důvodem je potřeba uvolnit vybrané číselné řady pro další konkurenční operátory, kteří začali na trhu působit po liberalizaci telekomunikačních služeb v lednu roku 2001. Druhým důvodem je nutnost harmonizace českého číslovacího plánu se systémem Evropské unie.

Každá účastnická telefonní stanice nebo přípojka euroISDN bude mít od 22. září 2002 devítimístné národní číslo. To bude nutné používat při každém telefonním spojení v rámci České republiky. Při meziměstském hovoru se tedy už nebude vytáčet přestupný znak "0", ale pouze konkrétní devítimístné číslo volané stanice. Pozitivní změnou bude snížení počtu telekomunikačních obvodů a rozšíření oblastí, v rámci kterých budou moci zákazníci volat za cenu místních hovorů namísto meziměstských. Způsob volání do zahraničí se měnit nebude.

Vlastní nové telefonní číslo obdrží každý zákazník ČESKÉHO TELECOMU předem v informativním dopise, a poté vždy na Vyúčtování za telekomunikační služby (telefonní účet). Informace o všech nových telefonních číslech jsou rovněž k dispozici na internetové adrese www.telecom.cz/precislovani a na telefonní lince 14 111. Tuto službu mohou využít ti volající, jejichž telefon je vybavený tónovou volbou.

Pro zákazníky je rovněž připravena bezplatná telefonní linka 0800 111 111, na které obdrží v pracovních dnech od 7:00 do 22:00 hodin základní informace o plánovaném celorepublikovém přečíslování.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 19. září 2001 - středa