logo itpoint.cz

Zastupitelé Hradce Králové dali zelenou výstavbě zákaznického centra RadioMobilu

Změnu územního plánu v lokalitě Aldis schválili zastupitelé Hradce Králové. Změna se týkala výšky budovy centra a anténní věže.

Změnu územního plánu v lokalitě Aldis schválili zastupitelé Hradce Králové. Změna se týkala výšky budovy centra a anténní věže.

V lokalitě již nyní probíhají přípravné práce, geologický průzkum a rovněž se připravuje  dokumentace. "Vlastní stavební práce by mohly začít už v půlce června," řekl vedoucí investičního odboru hradecké radnice Jan Doubrava. Město pro RadioMobil bude zajišťovat část infrastruktury, jako je například příprava kanalizace, vozovek, vodovodu či zeleně, v hodnotě zhruba 60 milionů korun.

Tyto práce by měly být hotovy nejpozději 31. prosince letošního roku. Smlouva mezi městem a RadioMobilem přitom počítá s tvrdými sankcemi v případě nedodržení termínu. "Za každý den zpoždění by město muselo zaplatit 100 tisíc korun. Zatím se však nejeví žádná překážka, proč by se to nemělo stihnout," řekl Doubrava.

Zákaznické centrum RadioMobilu by mělo v Hradci Králové začít fungovat již v dubnu příštího roku. Náklady na jeho vybudování se odhadují na přibližně dvě miliardy korun. RadioMobil nabídne ve středisku přibližně 500 pracovních příležitostí.

 Česká informační agentura
dop

Článek ze dne 27. dubna 2001 - pátek