logo itpoint.cz

Zisk společnosti Alcatel klesl o 77 procent

Podle předsedy představenstva Alcatelu Serge Tchuruka je tento pokles způsoben menším zájmem o produkty ze strany operátorů a krizí informačních technologií celkově

Pokles zisku o 77 procent na 136 milionů eur ve druhém čtvrtletí zaznamenala společnost Alcatel. Obrat společnosti plošně poklesl ze 7,7 miliardy na 6,76 miliardy eur. Náklady na restrukturalizaci ve sledovaném období činily 3,12 miliardy eur. Podle předsedy představenstva Alcatelu Serge Tchuruka je tento pokles způsoben menším zájmem o produkty ze strany operátorů a krizí informačních technologií celkově.

Za prvních šest měsíců vykázal Alcatel obrat téměř 13 miliard eur. Téměř polovinu všech produktů prodala společnost v Evropě (48,4 procenta), druhým největším odbytištěm byly Spojené státy (21,1 procenta).

Společnost Alcatel se zaměřuje na poskytování infrastruktury pro sítě třetí generace mobilních telefonů, dodává integrovaná hlasová a datová komunikační řešení provozovatelům sítí, podnikům a spotřebitelům na celém světě. Společnost Alcatel zaměstnává 130 tisíc lidí a podniká ve více než 130 zemích. Celkový obrat v roce 2000 činil 31 miliard eur. Alcatel před časem oznámil záměr propustit 14 tisíc zaměstnanců v rámci redukce provozních nákladů na jednu miliardu eur. v České republice poskytuje Alcatel svou infrastrukturu společnosti Nextra a bude se ucházet o získání zakázky na dodání technologie 3G i v ČR.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 27. července 2001 - pátek