logo itpoint.cz

Živý internetový přenos koncertu skupiny U2 sledovalo 5 milionů fanoušků po celém světě

Tiscali, U2.com, a RealNetworks®, Inc. (Nasdaq: RNWK), celosvětový poskytovatel aplikací pro dodávku multimediálního obsahu, oznámili, že on-line přenos koncertu U2 z Univerzity v Notre Dame ze dne 10. října se stal dosud největším živým internetovým přenosem.

Tiscali, vedoucí celoevropská internetová komunikační společnost, U2.com, a RealNetworks®, Inc. (Nasdaq: RNWK), celosvětový poskytovatel aplikací pro dodávku multimediálního obsahu, oznámili, že on-line přenos koncertu U2 z Univerzity v Notre Dame ze dne 10. října se stal dosud největším živým internetovým přenosem.

Pěti miliónům fanoušků skupiny U2 Internet zprostředkoval vzrušující zážitek z on-line přenosu koncertu U2. Celkem bylo v průběhu webcastu poskytnuto 800000 audio a video streamů. Tato živá událost byla zpřístupněna uživatelům hovořícím 15 jazyky v celé řadě zemí, a stala se tak jedním z nejsledovanějších webcastů.

Organizátoři jasně připisují úspěch internetového přenosu kvalitě streamů u koncových uživatelů, která byla zajištěna sítí pro distribuci obsahu (CDN) od společnosti Tiscali a streamingovou technologií od společnosti RealNetworks. Real Broadcast Network™ (RBN), divize společnosti RealNetworks pro distribuci obsahu, zajistila produkci, řízení a dodávku živého internetového přenosu vystoupení skupiny U2 do sítě Tiscali. Společnost Tiscali pak vysílala stovky tisíc streamů do všech 15 evropských zemí, ve kterých působí. Spojení streamingové technologie a sítě pro distribuci obsahu společnosti RealNetworks s distribuční sítí společnosti Tiscali zajistilo vysokou kvalitu dodávky audio a video streamů ke stovkám tisíc současně připojených uživatelů po celém světě, a to jak v nízké, tak i ve vysoké kvalitě.

"Bylo úžasné, že jsme mohli prostřednictvím této ohromné události najednou propojit tolik fanoušků po celém světe", uvedl Sebastian Clayton z Digital:CC a producent U2.com a internetového přenosu. "Živý přenos snímaný četnými kamerami zajistil všem fanouškům optimální sledování této události."

 www.tiscali.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 16. listopadu 2001 - pátek