logo itpoint.cz

Zkušební provoz sítě třetí generace UMTS v Polsku provedený společnostmi Siemens a PTC-ERA je již dvanáctým úspěšným testem sítě třetí generace v Evropě

Během vědeckého sympozia o telekomunikacích "KST 2001" konaného v polském městě Bydgoszcz předvedl Siemens přenos hlasu a dat v testovací síti UMTS pro předního polského mobilního operátora PTC-ERA.

Během největšího vědeckého sympozia o telekomunikacích "KST 2001" konaného v polském městě Bydgoszcz prokázala společnost Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) opět přednosti své technologie UMTS. Přenos hlasu a dat provedl Siemens v testovací síti UMTS pro předního polského mobilního operátora PTC-ERA.

Do testovací sítě PTC-ERA dodala společnost Siemens IC Mobile základnové stanice (node B) a ústřednovou část. Instalace sítě byla zahájena v rámci společného projektu Siemens IC Mobile a PTC-ERA, jednoho z držitelů licence UMTS v Polsku, v srpnu 2001. Od roku 1996 dodává Siemens polské společnosti PTC-ERA , jako strategickému partnerovi základnové stanice pro síť GSM a ústřednovou část, i spolu s dalšími službami inteligentní sítě, jako je technologie pro předplacené karty a WAP. Služby GSM užívá v současné době přibližně 3,5 milionu zákazníků společnosti PTC-ERA.

Skupina Siemens IC Mobile již dříve úspěšně dokončila zkušební provoz sítí UMTS dvanácti evropských telekomunikačních společností. Hlasové hovory a spojení se stávajícími sítěmi GSM a pevnými sítěmi se uskutečnily např. v Rakousku, Belgii, Finsku, Německu, Itálii, Monaku, Norsku či Španělsku. K testům byly použity telefony, které se podobají sériově vyráběným přístrojům pro UMTS. Kromě přenosu hlasu byla na ostrově Man přes síť UMTS odzkoušena i videokonference a připojení k internetu. Všichni operátoři použili síťovou technologii UMTS vyvinutou společností Siemens IC Mobile a jejím partnerem NEC Corporation.

Společnost Siemens IC Mobile začala s výzkumem, návrhem a rozvojem sítě UMTS již v roce 1992, kdy byla na trh uvedena síť GSM. V současné době zaměstnává v tomto oboru 4 000 odborných pracovníků. Ve spolupráci se svým partnerem NEC spustila firma Siemens IC Mobile první sítě UMTS v Evropě.

Siemens a NEC jsou jediné společnosti na světě, které ve spolupráci nabízejí obě radiové technologie UMTS, jak v režimu FDD (Frequency Division Duplex) pro větší pokrytí a symetrické širokopásmové aplikace jako mobilní videokonferenční telefonní hovory, tak v režimu TDD (Time Division Duplex) určeném pro asymetrické aplikace jako poskytování internetových služeb v hustě obydlených oblastech. Význam těchto služeb na rozvinutých telekomunikačních trzích neustále narůstá. Režim TDD zaručuje nejlepší možné využití dostupných radiových frekvencí a zajišťuje tak optimální přenosové rychlosti.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. listopadu 2001 - pondělí