logo itpoint.cz

2N hlásí nárůst

Společnost dosáhla v loňském roce tržby 249 milionů Kč, což je o 33 % více než v roce 2000.

Pražská společnost 2N TELEKOMUNIKACE a.s., která patří na českém trhu k předním dodavatelům telekomunikační techniky, dosáhla v loňském roce tržby 249 milionů Kč, což je o 33 % více než v roce 2000. Například jen prodej GSM bran, vyráběných ve 2N, vzrostl o 397 %. Na českém trhu se jejich prodej proti roku 2000 téměř ztrojnásobil. V absolutních číslech se prodej bran zvýšil 5 krát na 53 milionů Kč tržeb.

Dalším výrazným úspěchem minulého roku je pro 2N rozšíření partnerské spolupráce v oblasti softwarových produktů pro ústředny ATEUS®-OMEGA. Otevřené rozhraní pro aplikace na bázi jazyka XML umožnilo integraci nových produktů z oblasti CRM, Unified Messagingu a dalších nástrojů pro zvýšení konkurenceschopnosti uživatele. Ústřednu ATEUS®-OMEGA úspěšně integrují do vlastních řešení společnosti Datasys a PopronConsulting.

2N těchto výsledků dosáhla ještě jako 2N spol. s r.o. S účinností od 1. ledna 2002 se stala akciovou společností 2N TELEKOMUNIKACE, a. s. Vedení firmy považuje změnu za logické pokračování dosavadní, bezmála jedenáctileté činnosti na náročných telekomunikačních trzích. Společnost, která se na českém i zahraničním trhu etablovala např. svými pobočkovými ústřednami ATEUS - OMEGA s tzv.Šetřícím automatem, či GSM bránami, v současné době už tradičně směřuje export na Slovensko, do Irska, Velké Británie, Španělska, Portugalska a Rakouska. Díky dvojí účasti na hannoverském IT veletrhu CeBIT dnes vyváží také do Nizozemí, Rumunska, Řecka, bývalé Jugoslávie, Moldávie, Běloruska a dalších zemí, jako jsou Egypt, Libanon, Jihoafrická republika či Nigérie.

 www.2n.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. února 2002 - pondělí