logo itpoint.cz

4,2 miliardy Kč investuje ještě letos stát do komunikační infrastruktury

Další přibližně 3,2 miliardy představují provozní náklady na komunikaci úřadů. Pětiletou zakázku na budování komunikační infrastruktury státních úřadů získal loni bez výběrového řízení od vlády Český Telecom, který již uzavřel na 140 prováděcích smluv s jednotlivými subjekty. Celkově státní rozpočet letos počítá s výdaji na informační a komunikační technologie 11 miliard korun.

Stát letos do budování komunikační infrastruktury úřadů investuje zhruba 4,2 miliardy korun. Další přibližně 3,2 miliardy představují provozní náklady na komunikaci úřadů, uvedla mluvčí Úřadu pro informační systémy Barbara Milbauerová.

Pětiletou zakázku na budování komunikační infrastruktury státních úřadů a poskytování s tím spojených služeb získal loni bez výběrového řízení od vlády Český Telecom. Firma již s jednotlivými subjekty uzavřela 140 prováděcích smluv, díky kterým by letos mohly ušetřit pětinu z odhadované miliardy provozních nákladů. Telecom úřadům poskytuje telefonní služby za zvýhodněný cenový program pro klíčové zákazníky Platinum Business Combi.

Telecom má do dvou let zajistit připojení a vzájemné propojení všech orgánů veřejné správy a současně jim zajistit bezpečnou a ekonomickou komunikaci včetně přístupu k informačním zdrojům.

Celkově státní rozpočet letos počítá s výdaji na informační a komunikační technologie 11 miliard korun.

Další info :

Článek ze dne 14. června 2002 - pátek