logo itpoint.cz

60. Velká cena Monaka spoléhá na mobilní hlasový a datový systém a konvergované řešení od Alcatelu

Tým organizátorů z Monackého automotoklubu využívá síť DECT a IP komunikační server Alcatel OmniPCX 4400. Technologie nabízí právě ty profesionální funkce, které organizátoři potřebují - automatické vytáčení, voice messaging, konference apod. Navíc ji bylo možné sestavit rychle pomocí 16 terminálů DECT rozmístěných kolem závodního okruhu a propojených přes monackého operátora Monaco Telecom.

Alcatel oznámil, že Monacký automotoklub (Automobile Club de Monaco, ACM), který organizuje nejslavnější Grand Prix Formule 1, si pro letošní ročník této významné sportovní události vybral řešení Alcatel OmniPCX a terminály DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications).

Nejprestižnější Velká cena, která se každoročně jede v Monackém knížectví, vyžaduje optimální logistický systém a mediální pokrytí. ACM řešil hned dva problémy : Potřeboval komunikační síť pro pořadatele, který by byl spolehlivý a přitom nevyužíval rádiové spojení (to používají jednotlivé stáje) nebo síť GSM (která je během závodů maximálně vytížená). Navíc tato síť měla podporovat služby hlasového a datového přenosu, které požaduje 350 přítomných novinářů a obrazové přenosy pro 150 fotografů z celého světa.

Společnost Signoret/LTP, jeden z klíčových partnerů společnosti Alcatel, která tento projekt zajišťovala, navrhla organizátorům řešení pomocí terminálů Alcatel DECT. Tato technologie nabízí právě ty profesionální funkce, které organizátoři potřebují: automatické vytáčení, voice messaging, konference apod. Navíc ji bylo možné sestavit rychle pomocí 16 terminálů DECT rozmístěných kolem závodního okruhu a propojených přes monackého operátora Monaco Telecom.

"Spolehlivé spojení vynikající kvality činí z řešení DECT ideální mobilní alternativu, která zajistí závodu dobré podmínky," uvedl pan Mannoury, tiskový mluvčí ACM. "Organizátoři mají k dispozici 32 terminály, a je jasné, že síť bude mít dostatečnou kapacitu."

Dalším požadavkem ACM byla dodávka systému pro tiskové středisko, který by zajistil novinářům a fotografům ty nejlepší pracovní podmínky, tedy přenos hlasu, dat, obrazu a videa do redakcí v reálném čase. Ve středisku proto bude k dispozici řešení Alcatel OmniPCX 4400 "hotel", které je pro tyto požadavky nejvhodnější.

"Hotelové" funkce tohoto systému umožní monitorovat služby poskytované každému jednotlivému novináři. Uživatelé budou mít k dispozici vlastní účty, díky nimž pak bude možno veškeré přenosy zpoplatnit. To dává novinářům naprostou svobodu a současně kontrolu - po skončení akce dostanou účet s detailním rozpisem všech spojení.

"Jsme hrdí na to, že řešení Alcatel umožní zlepšení služeb organizátorům takového podniku, jako je Velká cena Monaka a že naši partneři ukázali znovu svou schopnost doporučit nejspolehlivější technologie těm nejprestižnějším zákazníkům," uvedl Jean-Luc Fourniou, ředitel divize Alcatel enterprises.

Monacký automotoklub (Automobile Club de Monaco) organizuje každoročně kromě Rallye Monaco a Velké ceny Formule 1 také historickou Rallye Monte Carlo, historickou Velkou cenu a monacký závod poháru KART. ACM má po celém světě 4100 členů a v jeho ústředí sídlí řada dalších organizací: monacká závodní stáj, Ferrari Club, Fiat 500 Club a Road and Safety Organization. www.acm.mc.

Signoret SA se základním jměním 684 000 EUR má ústředí v Nice a zaměstnává 45 pracovníků. Arthur Signoret založil soukromou telefonní společnost v roce 1945. Už od počátku spolupracoval se společností Cie Industrielle des Téléphones, která se později změnila v Alcatel. V roce 1980 byla založena akciová společnost Signoret SA. Od té doby je Robert Signoret předsedou představenstva a společnost se dále rozvíjí - www.signoret.fr. V roce 1977 Robert Signoret založil společnost SAM La Téléphonie Privée (LTP), která zajišťuje aktivity na území Monackého knížectví. Dnes firma zaměstnává 32 lidí, což tvoří dohromady 77 zaměstnanců celé Signoret/LTP group - www.ltp-telecom.mc.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 24. května 2002 - pátek