logo itpoint.cz

Alcatel a Bell Canada se podílejí na nabídce nejrychleji rostoucí služby širokopásmového přístupu v Severní Americe

Řešení společnosti Alcatel umožní společnosti Bell Canada nabízet do konce roku širokopásmový přístup až 85% svých zákazníků v Kanadě, čímž se dostane na pozici největšího poskytovatele internetových služeb v Severní Americe.

Společnost Alcatel, světová špička v oblasti širokopásmového přístupu, oznámila obnovení čtyřleté smlouvy na poskytování technologie pro digitální účastnické linky (DSL) společnosti Bell Canada, přední kanadské firmě poskytující internetové služby. Řešení společnosti Alcatel umožní společnosti Bell Canada nabízet do konce roku širokopásmový přístup až 85% svých zákazníků v Kanadě, čímž se dostane na pozici největšího poskytovatele internetových služeb v Severní Americe. Součástí smlouvy je i implemetace platformy Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM), světově nejrozšířenějšího zařízení pro širokopásmový přístup.

Kanada je na předním místě na světě v zavádění technologie širokopásmového přístupu. Jeho výhod již využívá 16 procent domácností, což je druhá nejvyšší penetrace trhu, hned za Jižní Koreou. Společnost Bell Canada, která zavádí řešení Alcatel již od roku 1997, je špičkou v oboru širokopásmového přístupu a provozuje nejkomplexnější síť firemních a domácích ADSL linek v Severní Americe. Během posledního čtvrtletí roku 2001 bylo získáno 130 000 nových zákazníků využívajících vysokorychlostní připojení, čímž se základna zákazníků společnosti Bell Canada zvýšila v průběhu posledních 12 měsíců o 125 procent. Díky rychle rostoucí poptávce po širokopásmovém přístupu se společnost Bell Canada dostala mezi prvních pět poskytovatelů služeb DSL.

"Bell Canada pokračuje v rozšiřování svých internetových služeb a díky naší prodloužené smlouvě se společností Alcatel se můžeme těšit na to, že zajistíme více domácnostem a firmám v Kanadě spolehlivý vysokorychlostní přístup na Internet," uvedl Ian Highet, viceprezident divize síťové technologie společnosti Bell Canada. "Díky špičkové technologii společnosti Alcatel bude Bell Canada moci rozšířit stávající internetové služby a rozvíjet se tak, aby vyhověla rostoucí poptávce po DSL a online aplikacích vůbec."

Kromě současných vysokorychlostních služeb umožní technologie DSL širokou škálu nových služeb využívajících internetový protokol (IP), a to jak pro domácnosti, tak pro podniky. Ve spolupráci s celou řadou partnerů na celém světě společnost Alcatel vyvíjí velké množství zábavních i firemních řešení s využitím širokopásmového přístupu, včetně videa na přání (Video On Demand), uživatelsky nastavené televize a her v režimu online.

"Technologie Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager je tím správným řešením pro poskytovatele, jako je Bell Canada. Ti potřebují splňovat požadavky na vysokorychlostní přístup svých zákazníků a současně se připravovat na rozvoj ziskových zábavních i firemních řešení s využitím širokopásmového přístupu," tvrdí Michel Rahier, prezident divize širokopásmových sítí společnosti Alcatel. "Vedoucí postavení společnosti Alcatel na trhu komplexních řešení širokopásmového přístupu zaručí, že si společnost Bell Canada udrží pozici lídra v oblasti vysokorychlostního přístupu na internet a bude mít současně solidní postavení umožňující poskytování služeb širokopásmového přístupu."

Společnost Bell Canada, přední kanadský poskytovatel internetových služeb, zajišťuje komunikační služby pro domácnosti i firmy prostřednictvím drátové i bezdrátové hlasové i datové komunikace, dále vysokorychlostní a bezdrátový přístup na internet, služby širokopásmového přístupu na bázi IP, řešení pro e-business, místní i meziměstské telefonní spojení. Společnost Bell Canada je z 80 procent vlastněna montrealskou společností BCE Inc.a z 20 procent SBC Communications Inc. ze San Antonia v Texasu ve Spojených státech. Další informace získáte na adrese www.bell.ca .

Další informace o DSL řešení společnosti Alcatel získáte na adrese http://www.alcatel.com/dsl

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 22. března 2002 - pátek