logo itpoint.cz

Alcatel a italská televizní solečnost RAI předvedly společné aplikace UMTS

Alcatel a italská veřejná televizní společnost RAI oznámily, že se spojily za účelem zavedení aplikací 3G/UMTS na bázi širokopásmového připojení s využitím nejmodernější komunikační technologie UMTS.

Společnost Alcatel a italská veřejná televizní společnost RAI oznámily, že se spojily za účelem zavedení aplikací 3G/UMTS na bázi širokopásmového připojení s využitím nejmodernější komunikační technologie UMTS.

Během světového kongresu 3GSM, který se koná v Cannes od 19. do 22. února, si mohli návštěvníci prohlédnut živě vysílané televizní zprávy, reportáže a komentáře či rozhovory natáčené přímo na veletrhu pomocí mobilního terminálu 3G/UMTS.

Studiový server společnosti RAI je připojen na platformu mobilních aplikací 3G společnosti Alcatel ve francouzském Vélizy. Každý den zpravodajský kanál RAINEWS24 vysílá zpravodajství z kongresu. Po dokončení aplikace bude RAINEWS24 vysílat nejen prostřednictvím běžného televizního anténního přenosu, ale rovněž pomocí sítě UMTS, která byla v Cannes nainstalována. Ve stánku si návštěvníci mohou již nyní díky této technologii stahovat video a prohlížet internet.

Tato síť využije stejných technologií, jaké společnost Alcatel nedávno zavedla pro společnost Orange (mobilního operátora společnosti France Telecom) v Paříži, s přenosem dat v paketech rychlostí 384 kbit/s.

"Toto partnerství s televizí RAI představuje dokonalou kombinaci s naší strategií - připravujeme aplikace, které konečným uživatelům poskytují zážitek z budoucích technických možností" prohlásil Marc Rouanne, prezident divize mobilních sítí společnosti Alcatel.

"Partnerství v oblasti techniky a zkušeností mezi oběma našimi společnostmi má za cíl otestovat skutečný potenciál nových aplikací a umožnit nejlepší vzájemné doplňování technologií obsahu a infrastruktury. Tímto způsobem může celé odvětví těžit z nových obchodních příležitostí poskytovaných v rámci spolupráce mezi dodavateli infrastruktury a obsahu." Prohlásil Roberto Morrione, ředitel RAINEWS24.

Řešení Evolium ™ společnosti Alcatel splňují požadavky mobilních operátorů, ať se jedná o zavádění nových sítí, či o optimalizaci existujících infrastruktur. Tato řešení zajišťují efektivní přechod směrem k 3G, přičemž minimalizuje náklady na tento přechod a chrání investice operátorů. Společnost Alcatel má již dnes k dispozici komplexní nabídku řešení, včetně rádiových i hlavních síťových systémů, platforem pro poskytování služeb i mobilních terminálů.

Nabídka společnosti Alcatel je významná také na poli aplikací a služeb. Její otevřené platformy pro poskytování služeb (Open Services Platforms), kde je světovou špičkou, nabízejí soubor aplikací, které umožňují zákazníkům efektivní přechod z GSM na sofistikované služby příští generace. Producent softwaru společnosti Alcatel, Nextenso, zaujímá přední pozici ve vytváření a řízení moderních internetových portálů a obsahu.

Vytvořením společnosti Evolium SAS, společného podniku Alcatel-Fujitsu, společnost Alcatel zřetelně posílila své postavení v oblasti mobilní infrastruktury a mobilního přístupu na internet. Evolium SAS spojuje zkušenosti společnosti Alcatel v oblasti GSM, GPRS a EDGE a zároveň v technologiích ATM a IP a zkušenosti společnosti Fujitsu jakožto dodavatele NTT DoCoMo. Ke konci roku 2001 měla NTT DoCoMo přes dvacet milionů uživatelů i-Mode v Japonsku a komerční provoz svých 3G mobilních komunikačních služeb zahájí v roce 2001. Společnost Alcatel, která sehrála důležitou roli ve vývoji trhu mobilního přístupu na internet, a to zejména díky úspěšnému zavedení komerčních sítí GPRS po celém světě, dnes přichází s včasnou nabídkou UMTS.

RAI Channel jsou multimediální informace vysílané přes satelit (Hot Bird 2) a internet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kanál RAINEWS24 testuje a využívá nové jazykové modely prostřednictvím digitálních technologií. Rychlost, efektivita, včasnost, přesnost a univerzálnost - to jsou klíčové charakteristiky nového způsobu dodávání informací při umožnění přístupu ke zprávám mnoha způsoby a přes různá zařízení. (Analogová televize, digitální satelit, internet a mobilní přístup).

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. února 2002 - úterý