logo itpoint.cz

Alcatel bude do USA dodávat své produkty z oblasti podnikových sítí

Americká společnost Platinum Equity, vedoucí soukromá akviziční firma zaměřená na získávání a rozvíjení technologických společností, podepsala dohodu o získání evropských obchodních aktivit společnosti Alcatel v oblasti podnikových sítí a infrastruktury v hodnotě 1,5 miliardy euro (1,3 miliardy dolarů).

Společnost Platinum Equity, vedoucí soukromá akviziční firma zaměřená na získávání a rozvíjení technologických společností, podepsala dohodu o získání evropských obchodních aktivit společnosti Alcatel v oblasti podnikových sítí a infrastruktury v hodnotě 1,5 miliardy euro (1,3 miliardy dolarů).  Evropské obchodní operace získané touto transakcí doplní aktivity firmy NextiraOne, jedné ze společností patřících Platinum Equity. NextiraOne je společnost, která poskytuje síťové služby a řešení v oblasti hlasu, dat a konvergované technologie podnikům v severní Americe. Uzavřená dohoda také předpokládá, že tato společnost převezme distribuci hlasových a datových produktů Alcatel ve Spojených státech.

Mezi obchodní aktivity společnosti Alcatel v oblasti podnikových sítí a infrastruktury spadá rovněž poskytování plně integrovaných hlasových a datových telekomunikačních služeb podnikům v  Evropě. Alcatel v této oblasti zaměstnává 6 500 lidí a dodává 400 000 zákazníkům v 17 evropských zemích. Kombinované obchodní aktivity firem NextiraOne a Alcatel dosáhnou v roce 2002 obratu více než 2,8 miliardy euro (2,5 miliardy dolarů) a obě společnosti budou své služby poskytovat celkem půl miliónu zákazníků.

Akvizice, jež by měla být dokončena koncem února 2002, je předmětem schvalování a interních konzultací a nemá vliv na vnější financování. Další podmínky dohody nebyly zatím zveřejněny. Platinum Equity bude po dokončení akvizice pokračovat ve svých nových evropských obchodních aktivitách jako samostatná společnost.

Tom T. Gores, prezident a CEO společnosti Platinum Equity, řekl : "Akvizice   aktivit společnosti Alcatel  v oblasti podnikových sítí a infrastruktury je významným krokem naší strategie vybudovat portfolio špičkových poskytovatelů hlasových a datových síťových řešení a začlenit je do globální zákaznické báze. Protože mezi nimi nedochází k žádnému  střetu aktivit v regionech nebo obchodních operacích, je společnost Alcatel v oblasti podnikové distribuce a služeb pro firmu NextiraOne ideálním partnerem. Obě společnosti sdílejí společný záměr: vyhovět sofistikovaným požadavkům svých globálních zákazníků."

Akvizice reprezentuje dosud nejvýznamnější expanzi Platinum Equity na evropský trh. Během 12 měsíců je  již její druhou akvizicí společnosti, dosahující obratu více než jedné miliardy dolarů.

Pro Alcatel je tato dohoda finálním krokem transformace podnikových obchodních aktivit do multi-kanálové organizace. Tato dohoda dává společnosti flexibilní a z hlediska nákladů efektivní kanál, jež je zaměřen na požadavky zákazníků s ohledem na globální dosah, a který dovoluje společnosti Alcatel více se soustředit na design a marketing podnikových hlasových a datových síťových řešení příští generace. V Evropě se nová jednotka stane obchodním partnerem společnosti Alcatel (Alcatel Business Partner) pro podnikové hlasové a datové sítě.

"Jsme velice potěšeni možností spolupráce s firmou Platinum Equity na této transformaci a nadšeni vyhlídkami vzájemné součinnosti ve Spojených státech," řekl Olivier Houssin, prezident segmentu e-Business korporace Alcatel. "Platinum Equity prostřednictvím NextiraOne demonstrovala své odhodlání obchodovat s velkými a významnými společnostmi. Kombinace našeho silného vedoucího postavení v Evropě a postavení NextiraOne v severní Americe poskytne obrovskou příležitost jak pro zákazníky, tak i pro zaměstnance.. "

"Platinum Equity těsně svázala provozní a marketingové strategie s cílem rozšířit své portfoliové obchodní aktivity, jak s pomocí přirozeného růstu, tak prostřednictvím strategických akvizic, jakou je například akvizice aktivit společnosti Alcatel v oblasti podnikových sítí a infrastruktury," uvedl Johnny O. Lopez, výkonný viceprezident v oblasti fúzí a akvizic ve společnosti Platinum Equity. "Tato akvizice  představuje významnou platformu pro budoucí, komplementární akvizice v Evropě."

Platinum Equity je jednou z největších a nejrychleji se rozvíjejících soukromých akvizičních společností ve Spojených státech, jež se specializuje na akvizice a operace klíčových globálních technologických společností. Od založení  v roce 1995, dokončila Platinum Equity více než 30 transakcí s tak významnými korporacemi jako jsou Williams Communications, Motorola, Staples, Fujitsu, WorldCom, AT&T a IBM. Dnes dosahuje Platinum Equity mnohamiliardového obratu, disponuje infrastrukturou v Severní Americe, Evropě, Asii a Jižní Americe a zaměstnává 10 000 zaměstnanců, obsluhující více než 120 000 zákazníků na celém světě. Platinum Equity se řadí dle časopisu Forbes na 75. příčku největších soukromých společností ve Spojených Státech.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. ledna 2002 - pátek