logo itpoint.cz

Alcatel bude modernizovat telekomunikační sítě Železnice Slovenské republiky

Zakázka v hodnotě 74 milionů EUR umožní Železnicím Slovenské republiky poskytovat rozšířené služby na liberalizovaném telekomunikačním trhu. Slovenské železnice mají licenci působit jako jeden z nových operátorů veřejných hlasových služeb na Slovensku, a to počínaje rokem 2003.

Společnost Alcatel oznámila uzavření rámcové smlouvy s Železnicemi Slovenské republiky o modernizaci telekomunikační síťové infrastruktury. Zakázka v hodnotě 74 milionů EUR umožní Železnicím Slovenské republiky poskytovat rozšířené služby na liberalizovaném telekomunikačním trhu. Slovenské železnice mají licenci působit jako jeden z nových operátorů veřejných hlasových služeb na Slovensku, a to počínaje rokem 2003.

Slovenské železnice objednaly u společnosti Alcatel zajištění veškerých profesionálních služeb umožňujících modernizaci a rozšíření celostátní optické sítě a zároveň přenosových systémů nové generace zajišťujícím přenos více služeb na bázi SDH a přístupových sítí. Kromě toho se společnost Alcatel také postará o integraci doplňkového přepínacího a účtovacího zařízení. Společnost Alcatel bude rovněž integrovat produkty a datová zařízení třetích stran, čímž dojde k rozšíření infrastruktury ATM/IP a lokálních sítí Železnic slovenské republiky.

Projekt bude realizován ve třech fázích. Jako první bude zajištěno propojení největších měst, Bratislavy a Košic. Do konce roku 2004 bude celostátní síť plně modernizována.

"Společnost Alcatel se těší na to, že bude Železnicím Slovenské republiky pomáhat při uspokojování stále náročnějších potřeb slovenského telekomunikačního trhu. Tento projekt potvrzuje vedoucí postavení společnosti Alcatel v oblasti poskytování profesionálních služeb, které vyhovují dnešní zvyšující se poptávce po síťových řešeních ušitých na míru, " prohlásil Andreas Bernhardt, prezident společnosti Alcatel pro střední a východní Evropu.

"Tento projekt je klíčem pro to, aby Železnice Slovenské republiky získaly tržní podíl na veřejném telekomunikačním trhu a na poli informačních služeb," uvedl Andrej Egyed, generální ředitel Železniční společnosti při podpisu smlouvy. "Při dosahování tohoto strategického cíle jsme si zvolili společnost Alcatel, která včas modernizuje naši síť a rozšíří ji o moderní a konkurenceschopná telekomunikační řešení."

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 28. března 2002 - čtvrtek